Сценарій про Чорнобль і Ступка отримали "Золотих Орлів"


Новини: Сценарій про Чорнобль і Ступка отримали
Олександр Міндадзе отримав «Золотого орла» за фільм «У суботу» про Чорнобильську катастрофу, а Богдан Ступка - за роль голови сім'ї у фільмі «Дім».
На урочистій церемонії в Москві академіки кінематографічних наук назвали своїх фаворитів 2011 року.
Кращим ігровим фільмом року стала нова робота Андрія Звягінцева «Олена», який також отримав приз як кращий режисер. Ще дві статуетки «Золотий орел» за цю картину отримали актриса Олена Лядова (за кращу роль другого плану), а також Михайло Крічман (за кращу операторську роботу). Картина А. Звягінцева брала участь у програмі «Особливий погляд» Канського кінофестивалю, де отримала спецприз журі, а також була фільмом закриття кінофестивалю «Молодість» в жовтні 2011 року.
«Золотого орла» за кращий сценарій отримав Олександр Міндадзе за фільм про перші дні після Чорнобильської катастрофи «У суботу», у створенні якого брала участь і Україна, а світова прем'єра відбулася в конкурсі Берлінського МКФ. Національна прем'єра і прокат цього фільму в Україні пройшли навесні 2011 року.
Також академіки нагородили акторський дует фільму Дуні Смирнової «Два дні» - Ксенію Раппопорт і Федора Бондарчука. «Орла» за кращу чоловічу роль другого плану отримав Богдан Ступка за роль старшого Шаманова у фільмі «Дім». Премію за артиста отримував режисер, який урочисто пообіцяв, що «Орел» долетить до середини Дніпра, тобто, до Києва, де живе Богдан Ступка. «Дім» завоював ще дві нагороди: «краща музика» композитора Едуарда Артем'єва та «кращий монтаж картини» Олександра Амірова. Цю стрічку українські глядачі змогли побачити на кіноекранах у рамках ретроспективи фільмів за участю Богдана Ступки, приуроченої до 70-ти річчя актора, яка проходила в Києві в жовтні 2011.
Нагороди за кращий анімаційний фільм отримали «Три богатирі та Шамаханська цариця». Володарем «Золотого орла» в номінації «кращий зарубіжний фільм» стала картина «Король говорить».

Спеціального призу за внесок у кіномистецтво був удостоєний 76-річний Валентин Гафт. 

Катя Зиновьева 30 січня 2012


Ім’я:
27 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Відблиск, Носоріг і Цензорка Відблиск, Носоріг і Цензорка

Світова прем’єра нових фільмів Олега Сенцова та Валентина Васяновича відбудеться на Венеційському кінофестивалі

26 липня 2021 0 156
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 500
Каннський кінофестиваль-2021: переможці Каннський кінофестиваль-2021: переможці

У Каннах роздали нагороди.

17 липня 2021 0 1599
Джордан зіграє в новій версії «Афери Томаса Крауна» Джордан зіграє в новій версії «Афери Томаса Крауна»


Ідеальне пограбування.

18 липня 2021 0 1017
Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 841