Світло в темряві кінозалу


Новини: Світло в темряві кінозалу

 У прокат виходить відреставрована колекція фільмів братів Люм'єрів

20 липня на екрани українських кінотеатрів виходить відреставрована добірка короткометражних фільмів Огюста і Луї Люм'єрів, винахідників кінематографа. Колекцію «Люм’єри!» супроводжує коментар директора Каннського кінофестивалю Тьєррі Фремо.
У 1895 році брати Люм'єри створили перший у світі фільм і познайомили глядачів із мистецтвом кіно. Всесвітньо відомі шедеври й приховані донині скарби – «Люм’єри!» пропонують подорож до витоків мистецтва рухомих картинок.
Колекцію зібрав і прокоментував один з головних кіноманів світу – директор Каннського кінофестивалю та Інституту братів Люм'єрів Тьєррі Фремо. Його коментарі об'єднують фільми різних періодів за темами, знаходять комічні ракурси для всесвітньо відомих кадрів і акцентують деталі, які роблять перегляд сучасним та цікавим.
За словами Фремо, більшість людей можуть назвати до п'яти стрічок, знятих братами Люм'єрами, поодинокі кінолюби дотягують до десяти назв – тоді як за період із 1895 по 1905 рік автори створили 1 422 роботи. Всього «Люм’єри!» об'єднують 108 фільмів, середня тривалість однієї картини – 51 секунда. Усі вони відреставровані й демонструються у цифровій якості.
У фільмі можна побачити Мартіна Скорсезе, відомого своєю любов'ю до картин часів зародження кінематографа – він відвідав прем'єру «Люм’єрів!» у Ліоні. Фільм виходить в український прокат 20 липня.
 
Алексей Першко 10 липня 2017


Ім’я:
16 вересня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Нічого не знайдено