"Той Хто Пройшов Крізь Вогонь" їде на Оскар


Новини:

За Оскар побореться українська кінострічка "Той Хто Пройшов Крізь Вогонь".


Картина Михайла Іллєнка "Той Хто Пройшов Крізь Вогонь" буде представляти Україну на головній щорічній премії миру в Лос-Анджелесі в категорії «Кращий фільм іноземною мовою». Таке рішення ухвалив український оскарівський комітет.

Претендентом на поїздку до Голлівуду по голосуванню вийшла ще одна стрічка - «Будинок з башточкою» Єви Нейман. У зазначений регламентом Кіноакадемії період з 1 жовтня 2011 по 30 вересня 2012 років в Україні були готові чотирнадцять повнометражних фільмів, але до прокату, що також є умовою висунення стрічки-кандидата, дійшли тільки ці дві картини.

Перед тим, як увійти в п'ятірку номінантів на премію «Оскар», український фільм оцінять американські академіки.
Остаточних претендентів на золоту статуетку оголосять в США тільки 15 січня 2013 року. Сама церемонія, якій виповниться 85 років, пройде 24 лютого наступного року.
Драма "Той Хто Пройшов Крізь Вогонь" розповідає про радянського льотчика Івана Додоке, який утік з полону, був звинувачений в державній зраді і засланий у сталінські табори. Додока знову пускається в перегони, позбавляючись і коханої жінки, і Батьківщини. Доля закидає його в індіанське плем'я в Канаді, яке в результаті дає йому ім'я, що стало назвою фільму.

Торік український оскарівський комітет не висував номінантів на премію Кіноакадемії.

Що стосується Росії, то там стався скандал навколо картини Микити Міхалкова «Стомлені сонцем 3: Цитадель». Перебуваючи в членстві російського оскарівського комітету, він сам представив свій фільм на комісію, і що його колеги по комітету розцінили як не коректність.

При відборі зарубіжних фільмів на премію «Оскар» в США картина з тріском провалилася. Американські кіноакадеміки не включили російський фільм навіть у так званий «довгий» шорт-лист (9 найменувань) в номінації «Кращий фільм іноземною мовою». Оскар взяла іранська драма «Розлучення Надера і Сімін» Асгар Фархаді.

Протягом 21 років незалежності Україна вчетверте спробує свої сили в отриманні престижної кінопремії. Вперше Україна претендувала на «Оскар» майже десять років тому: Америку побачила в 2003 році робота режисера Олеся Саніна «Мамай». На жаль поетичний епос статуетку не отримав, але з тих пір в світовому кінематографі Україну почали сприймати як конкурентоспроможну кінематографічну країну. Через три роки була наступна спроба «щастя» - драма Оксани Байрак «Аврора». Картина про трагічну долю дівчинки, яка постраждала від аварії на ЧАЕС, в 2006 році також не вразила закордонних кінокритиків. Наступного разу завоювати світове визнання так само не вдалося. Така ж доля спіткала і дітище Олександра Кириченко «Ілюзія страху», яку він зняв за однойменною книгою відомого політика Олександра Турчинова. Екранізація роману була висунута від України на «Оскар» у 2009-му, але виїхала з Америки знову ж таки ні з чим.

Катя Зиновьева 06 вересня 2012
Like

Ім’я:
19 листопада 2019
Ваш коментар

популярні новини


Фінальний трейлер "Ірландця" Мартіна Скорсезе Фінальний трейлер "Ірландця" Мартіна Скорсезе

Прем'єра вже за тиждень.

19 листопада 2019 0 111
«Із широко заплющеними очима» «Із широко заплющеними очима»

Кінотеатральний показ до 20-річчя фільму

19 листопада 2019 0 185
 Київська прем’єра фільму “Процес” Сергія Лозниці Київська прем’єра фільму “Процес” Сергія Лозниці

За участі доктора історичних наук Георгія Касьянова

19 листопада 2019 0 142
Том Генкс у трейлері "Чудового дня у нашому районі" Том Генкс у трейлері "Чудового дня у нашому районі"

Зворушлива історії незвичайної дружби, знята за реальними подіями.

18 листопада 2019 0 274
Кіану Рівз в трейлері "Губка Боб Квадратні Штани 3" Кіану Рівз в трейлері "Губка Боб Квадратні Штани 3"

Ніколи не вгадаєте, кого він там грає.

14 листопада 2019 0 574