ЦРУ і сенат засудили творців «Цілі номер один»


Новини: ЦРУ і сенат засудили творців «Цілі номер один»

При створенні стрічки режисер і сценарист співпрацювали зі службою ЦРУ.

Після американської прем'єри бойовика "Мета номер один", офіційні особи США дещо захвилювалися. На їхню думку в картині не правдиво відображений образ агента ЦРУ та його робота в цілому.

У свою чергу, режисер фільму Кетрін Бігелоу і сценарист Марк Боал заперечують дані претензії і заявляють про реалізм своєї картини - в основу сценарію лягли реальні факти і навіть секретна документація про упіймання Усами Бен Ладена.

Спочатку "Мету номер один" розкритикували американські сенатори. Вони направили творцям фільму лист і назвали стрічку вельми неточною. Особливо сенаторам не сподобалася сцена катування, в якій і розкрилося місцезнаходження Бен Ладена. Американські офіційні особи вважають, що ці кадри вводять в оману глядача і зміцнюють міф, що катування - це ефективний метод. Як йдеться в листі, такий підхід суперечить соціальним і моральним зобов'язанням творців перед глядачем.

Також з критикою на фільм обрушився виконуючий обов'язки директора ЦРУ Майкл Моррелл. Він заявив, що, незважаючи на щільну спільну роботу ЦРУ та творців фільму, "Мета номер один" неправильно підносить факти. Центральне Розвідувальне Управління не контролює фінальний продукт, тому деякі факти творці спотворили. Морреллу також не сподобалося, як у фільмі показаний процес допиту, і він висловив думку, що "Мета номер один" потребує обширного пояснювального коментаря.

Цікаво, чи зможе вплинути критика з високих американських постів на оскарівську гонку, в якій бере участь "Мета номер один".

Нагадаємо, що картина заснована на реальних подіях - ліквідації терориста «номер один» Усами бен Ладена. «Мета номер один» була визнана кращим фільмом року за версією декількох співтовариств кінокритиків з усіх США, а на «Золотому глобусі» її висунули в чотирьох номінаціях, включаючи за кращий драматичний фільм. Джессіка Честейн за цю акторську роботу була представлена ​​до премії Гільдії кіноакторів США.

Українську прем'єру варто очікувати в другій половині лютого. 

Sushchenko 26 грудня 2012


Ім’я:
22 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер «Очі Змії: Початок G.I.Joe». Перший трейлер

Історія смертоносного ніндзя.

22 червня 2021 0 114
Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки» Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки»

Зоряний каст адаптації роману Міріам Тейвс.

18 червня 2021 0 935
«Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга «Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга

Дель Торо, Деймон, Чідл та інші.

09 червня 2021 0 2394
Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 2009
Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 2133