Україна: Схід Заходу

Увійти через
Реєстрація
 
фильм Власть
Україна: Схід Заходу
 
Новини: Україна: Схід Заходу

 У Брюсселі стартують покази українського кіно

 З 16 по 20 січня у Брюсселі пройдуть дні українського кіно в рамках щорічного міжнародного проекту Bridges. East of West.  Щорічний проект традиційно збирає глядачів у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, найбільшій культурній інституції Бельгії. Українська програма представлена серією кінопоказів нового українського кіно і кінокласикою. 
Першим показом української програми стане драма «Коли падають дерева» – повнометражний дебют режисерки та сценаристки Марисі Нікітюк, який було вперше показано в рамках конкурсної програми Panorama Berlinale 68-го Берлінського кінофестивалю. В Україні фільм був відзначений Національною премією кінокритиків України КІНОКОЛО у категорії «Відкриття року». Стрічка про українське село представляє історію п’ятирічної бунтівниці Вітки, її двоюрідної сестри-підлітка Лариси та її коханого – молодого бандита Шрама. 
Документальний фільм «Дельта» Олександра Течинського розповідає про людей, що мешкають в дельті Дунаю та заробляють на життя важкою працею, але при цьому радіють кожній миті свого життя. «Дельта» була вперше показана в рамках Міжнародного кінофестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та відзначена Національною премією кінокритиків України КІНОКОЛО як найкращий документальний фільм року. Олександр Течинський особисто представить свій фільм у Брюсселі. 
У програмі фестивалю на глядачів чекає класика українського кіно – драма «Астенічний синдром» Кіри Муратової. Фільм складається з двох новел. Героїня першої — жінка, яка нещодавно поховала свого чоловіка та знаходиться в стані депресії, що іноді переходить в агресію. Герой другої новели — шкільний учитель, у якого в результаті пережитих особистих і службових неприємностей з'являється астенічний синдром: він засинає в незручних ситуаціях. У 1990 році «Астенічний синдром» отримав «Срібного ведмедя» Берлінського кінофестивалю. 
Дні українського кіно в рамках Bridges. East of West представлені Державним агентством України з питань кіно, кінокомпанією «Артхаус Трафік» та Асоціацією Українців Бельгії, за підтримки Посольства України в Королівстві Бельгія. Фестиваль триватиме з 16 до 20 січня 2019.
Алексей Першко 16 січня 2019
Коментарі
 
Ім’я
22 лютого 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговорення

популярні новини

ПОЧАТОК НОВОГО КІНОСЕЗОНУ

В КІНОКЛУБАХ DOCUDAYS UA

22 лютого 2019

0
95

Пратт, Хоук і ДеХаан в трейлері вестерна "Малюк"

Від режисера Вінсента Д'Онофріо.

22 лютого 2019

0
82

"Angry Birds 2". Перший трейлер

Злі пташки повертаються.

22 лютого 2019

0
81

«Портрет на тлі гір»

Завершено виробництво фільму Максима Руденка

21 лютого 2019

0
147

"Рокетмен". Новий трейлер байопіка Елтона Джона

Історія легенди британської музики.

21 лютого 2019

0
152

 fk tw