Україна: Схід Заходу

Увійти через
Реєстрація
 
Україна: Схід Заходу
 
Новини: Україна: Схід Заходу

 У Брюсселі стартують покази українського кіно

 З 16 по 20 січня у Брюсселі пройдуть дні українського кіно в рамках щорічного міжнародного проекту Bridges. East of West.  Щорічний проект традиційно збирає глядачів у Центрі образотворчих мистецтв BOZAR, найбільшій культурній інституції Бельгії. Українська програма представлена серією кінопоказів нового українського кіно і кінокласикою. 
Першим показом української програми стане драма «Коли падають дерева» – повнометражний дебют режисерки та сценаристки Марисі Нікітюк, який було вперше показано в рамках конкурсної програми Panorama Berlinale 68-го Берлінського кінофестивалю. В Україні фільм був відзначений Національною премією кінокритиків України КІНОКОЛО у категорії «Відкриття року». Стрічка про українське село представляє історію п’ятирічної бунтівниці Вітки, її двоюрідної сестри-підлітка Лариси та її коханого – молодого бандита Шрама. 
Документальний фільм «Дельта» Олександра Течинського розповідає про людей, що мешкають в дельті Дунаю та заробляють на життя важкою працею, але при цьому радіють кожній миті свого життя. «Дельта» була вперше показана в рамках Міжнародного кінофестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та відзначена Національною премією кінокритиків України КІНОКОЛО як найкращий документальний фільм року. Олександр Течинський особисто представить свій фільм у Брюсселі. 
У програмі фестивалю на глядачів чекає класика українського кіно – драма «Астенічний синдром» Кіри Муратової. Фільм складається з двох новел. Героїня першої — жінка, яка нещодавно поховала свого чоловіка та знаходиться в стані депресії, що іноді переходить в агресію. Герой другої новели — шкільний учитель, у якого в результаті пережитих особистих і службових неприємностей з'являється астенічний синдром: він засинає в незручних ситуаціях. У 1990 році «Астенічний синдром» отримав «Срібного ведмедя» Берлінського кінофестивалю. 
Дні українського кіно в рамках Bridges. East of West представлені Державним агентством України з питань кіно, кінокомпанією «Артхаус Трафік» та Асоціацією Українців Бельгії, за підтримки Посольства України в Королівстві Бельгія. Фестиваль триватиме з 16 до 20 січня 2019.
Алексей Першко 16 січня 2019
Коментарі
 
Ім’я
19 квітня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговорення

популярні новини

Українське кіно - в Le Grand Rex Paris

У Франції триває «Нова хвиля українського кіно»

08 квітня 2019

0
4471

Кілліан Мерфі зіграє у сіквелі "Тихого місця"

Емілі Блант теж повернеться.

01 квітня 2019

0
3579

Перший трейлер хоррора "Ма" з Октавією Спенсер

Вона не забуде, вона не пробачить.

25 березня 2019

0
2998

Apple представила свій стрімінговий сервіс

Стівен Спілберг і багато смачного.

25 березня 2019

0
2416

"Загін самогубців 2": Девіс в справі,Ельба – не Дедшот

Новини про фільм Джеймса Ганна.

06 квітня 2019

0
1935

 fk tw