Українські кінофестивалі: Що, Де, Коли


Новини: Українські кінофестивалі: Що, Де, Коли

Окрім двох найбільш масштабних кінофорумів країни: "Молодості" і Одеського МКФ, в країні відбувається ще безліч локальних, малобюджетних фестивалів. Деякі з них варті уваги, адже жодної рекламної кампанії щодо їх проведення не було помічено. Про цікаві локальні події українського кінопроцесу далі.

Ірпінський кінофестиваль

Що: Один із найдавніших ще живих і маловідомих кінофестивалів України. Фестиваль був заснований у 2003 році незалежною творчою командою ентузіастів Анною Джи і Сергієм Тубі, також відомими під дивним прізвиськом "Юна Кицька і Старий Пес". Зазвичай фестиваль триває лише два дні. З 2006 року фестиваль відмовився від журі, а тому цю місію виконують глядачі. Вони ж і голосують за кращі фільми в номінаціях, з яких у фіналі вибирають єдиного переможця, якому і вручають головний приз фестивалю - статуетку "Золота кінострічка". Всі заходи і покази Ірпінського кінофестивалю повністю безкоштовні.

Де: Ірпінь — місто обласного підпорядкування в Київській області, розташоване на річці Ірпінь.

Коли: Зазвичай фестиваль проходить на початку червня, а заявки на участь приймаються до 31 березня.

Кінофестиваль «Ранок»

Що: Молодіжний фестиваль аматорського кіно. Фестиваль приймає на конкурс фільми морально-естетичного змісту, присвячені екології, охорони здоров'я, захисту прав людини, тварин і природи, а також фільми духовної, філософської та соціальної тематики, спрямовані на розвиток суспільства.

Де: Кіровоград

Коли: Всі відібрані фільми вважаються фіналістами і є викладеними на порталі фестивалю для відкритого інтернет-голосування, яке відбувається в березні 2012 року. Всі фіналісти та дипломанти особисто будуть запрошені для участі в Церемонії нагородження переможців, яка відбудеться у квітні 2012 року в місті Кіровограді.

Міжнародний правозахисний кінофестиваль «Ступені»

Що: «Ступені» – перший міжнародний правозахисний кінофестиваль, який проводиться на території України і країн СНД, на якому правозахисна тематика представлена в найширшому спектрі проблем. На кінофестивалі демонструються фільми, які присвячені правам людини, захисті тварин і природи, а також фільми духовної, філософської и соціальної тематики, фільми, присвячені політичним проблемам.

Де: Харків

Коли: V міжнародний кінофестиваль «Ступені» відбудеться 8-12 березня 2012 м.

Бердянський міжнародний кінофестиваль «Золота Бригантина»

Що: Метою проведення Бердянського Міжнародного Кінофестивалю є створення умов для зближення і співробітництва національних кінематографій країн - учасниць зі створення кінопроектів, що протистоять бездуховності в суспільстві. Фестиваль ставить завдання привернути увагу громадськості до підтримки кінокультури Україні, що має унікальну поетичну традицію, звеличує душу людини, і здатну впливати на світ метафорами і символами вищих людських істин. Фестиваль проходить у формі відкритого показу щорічної конкурсної програми професійних, художніх, повнометражних і короткометражних фільмів, що представляють різні країни світу.

Де: Бердянськ - місто обласного підпорядкування Запорізької області.

Коли: з 27 травня по 3 червня 2012 м.

Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів WIZ-ART

Що: Перший кінофестиваль відбувся 20-22 листопада 2008 року у Львові. Серед заходів можна відзначити ретроспективу робіт відомої авангардистки Майі Дерен, яку також згадували на минулорічній «Молодості». Спеціальним гостем і членом журі 4-го кінофестивалю «WIZ-ART» був режисер Ігор Подольчак, який у 2008 р. відзняв свій перший повнометражний фільм «Las Meninas», презентований на Роттердамському кінофестивалі. Специфічною особливістю WIZ-ARTу є спрямована діяльність у популяризації короткометражного кіно. Протягом року відбуваються покази і перфоменси, які підсумовує проведення міжнародного кінофестивалю.

Де: Львів

Коли: У 2012 р. фестиваль відбудеться 26-29-го липня. До участі в конкурсі приймаються фільми та візуальні роботи виконані не раніше 1 січня 2010 року на професійному рівні режисерами та відеохудожниками зі всіх країн світу. Тривалість кожного фільму не має перевищувати 30 хв. На початку червня будуть оголошені відібрані стрічки.

Vau Fest

Що: Міжнародний фестиваль короткометражного кіно та відеоарту, який проводиться щорічно в мальовничому містечку Українка. У конкурсі беруть участь тільки короткометражні фільми та роботи, які не перевищують хронометраж 25 хв. Для номінації «відеоінсталяція» - хронометраж без обмежень. Фільми на кіноплівці до конкурсу не приймаються." Vau Fest" - некомерційний проект. Фестиваль був створений в 2010 році з ініціативи Ірини Кондратенко та Молодіжного парламенту міста Українка. Для участі у Фестивалі необхідно до 1 червня 2012 року надіслати фільм і заповнену анкету на поштову або електронну адресу фестивалю vaufest@i.ua.

Де: Українка — місто районного значення в Обухівському районі Київської області.

Коли: «Vau Fest 2012: ВідображеннR | ЯeflectionS» відбудеться 3-5 серпня.

mivanukha 17 березня 2012


Ім’я:
25 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 220
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 423
Каннський кінофестиваль-2021: переможці Каннський кінофестиваль-2021: переможці

У Каннах роздали нагороди.

17 липня 2021 0 1536
Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 770
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 432