Українське бачення реальності


Новини: Українське бачення реальності
УКРАЇНСЬКЕ КІНО НА ФЕСТИВАЛІ VISIONS DU RÉEL
Команда Docudays UA спільно з Держкіно України презентувала каталог українського документального кіно на кінофестивалі Visions du Réel (Ніон, Швейцарія). 18 квітня на презентації  UKRAINIAN DOCS відвідувачі та гості фестивалю мали можливість поспілкуватися з програмерками Docudays UA про українське кіно та розвиток документалістики в Україні.
Цьогоріч  Україну в  Ніоні представляли  не  тільки  відбірниці  Docudays  UA, які  традиційно  їздять  на кінофорум, щоб промотувати українське кіно та відбирати найцікавіші фільми для програми Docudays UA в Києві, а й декілька українських проектів – учасники фестивалю.
Фільм Вадима Ількова «Тато – мамин брат» брав участь в основній конкурсній програмі Visions du Réel та отримав  приз  журі як «найбільш інноваційна  стрічка». «Був дуже теплий показ. Фільм викликав щирі реакції. Для мене було дуже важливо, що історія героїв фільму й твору загалом знайшла розуміння», – згадує режисер Вадим Ільков.
Також презентацію  відвідали  режисерка  Олександра  Чупріна та продюсерка  Ельміра Асадова. Зі своєю стрічкою  «Перлина  абсурду»  вони  працювали   в  рамках   воркшопу  «IDW», який  збирає   найкращі інтерактивні проекти зі всієї Європи. «Нам дуже пощастило. Ми опинилися серед сильних та досвідченних учасників зі всього світу й особливих менторів. Так, у нас немає розвинутої індустріїї, а інтерактивної й поготів. Але саме завдяки таким воркшопам є багато ідей, знань, відкриттів і точна впевненість у тому, що ми можемо «make change», – додає Олександра Чупріна.
«Перлина  Абсурду» отримала  одразу  дві  нагороди  й  зможе  взяти  участь в  одній  із  сесій  одного  з найпрестижніших воркшопів Європи: у вересні авторки поїдуть на ESoDoc – European Social Documentary. А в березні до інтерактивної програми чеської платформи East Doc.
Режисер Семен Мозговий та продюсер  Олександр Чепіга шукали цього року партнерів для свого нового проекту «Історія зимового саду», який було представлено  на Visions du Réel.
Docudays UA разом із Держкіно України випускає та презентує каталог на міжнародних кінофорумах уже третій рік поспіль. Visions du Réel – один із найбільш знаних та престижних форумів документального кіно Європи, який був заснований у Ніоні, Швейцарія, 1969-го року. Фестиваль поєднує в собі розвинену індустріальну платформу та кінопрограму, яка фокусується на авторському, експерементальному кіно.
Поїздка та  презентація  відбувається за  підтримки Державного агентства України  з  питань кіно та Посольства Швейцарії в Україні.
Алексей Першко 24 квітня 2018


Ім’я:
17 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас» Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас»

Від режисера «Розлому Лос-Анджелеса».

16 червня 2021 0 284
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 698
Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 705
Портман і Мур зіграють у режисера «Керол» Портман і Мур зіграють у режисера «Керол»

У драмі «Май грудень».

14 червня 2021 0 685
«Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга «Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга

Дель Торо, Деймон, Чідл та інші.

09 червня 2021 0 1545