Українське бачення реальності


Новини: Українське бачення реальності
УКРАЇНСЬКЕ КІНО НА ФЕСТИВАЛІ VISIONS DU RÉEL
Команда Docudays UA спільно з Держкіно України презентувала каталог українського документального кіно на кінофестивалі Visions du Réel (Ніон, Швейцарія). 18 квітня на презентації  UKRAINIAN DOCS відвідувачі та гості фестивалю мали можливість поспілкуватися з програмерками Docudays UA про українське кіно та розвиток документалістики в Україні.
Цьогоріч  Україну в  Ніоні представляли  не  тільки  відбірниці  Docudays  UA, які  традиційно  їздять  на кінофорум, щоб промотувати українське кіно та відбирати найцікавіші фільми для програми Docudays UA в Києві, а й декілька українських проектів – учасники фестивалю.
Фільм Вадима Ількова «Тато – мамин брат» брав участь в основній конкурсній програмі Visions du Réel та отримав  приз  журі як «найбільш інноваційна  стрічка». «Був дуже теплий показ. Фільм викликав щирі реакції. Для мене було дуже важливо, що історія героїв фільму й твору загалом знайшла розуміння», – згадує режисер Вадим Ільков.
Також презентацію  відвідали  режисерка  Олександра  Чупріна та продюсерка  Ельміра Асадова. Зі своєю стрічкою  «Перлина  абсурду»  вони  працювали   в  рамках   воркшопу  «IDW», який  збирає   найкращі інтерактивні проекти зі всієї Європи. «Нам дуже пощастило. Ми опинилися серед сильних та досвідченних учасників зі всього світу й особливих менторів. Так, у нас немає розвинутої індустріїї, а інтерактивної й поготів. Але саме завдяки таким воркшопам є багато ідей, знань, відкриттів і точна впевненість у тому, що ми можемо «make change», – додає Олександра Чупріна.
«Перлина  Абсурду» отримала  одразу  дві  нагороди  й  зможе  взяти  участь в  одній  із  сесій  одного  з найпрестижніших воркшопів Європи: у вересні авторки поїдуть на ESoDoc – European Social Documentary. А в березні до інтерактивної програми чеської платформи East Doc.
Режисер Семен Мозговий та продюсер  Олександр Чепіга шукали цього року партнерів для свого нового проекту «Історія зимового саду», який було представлено  на Visions du Réel.
Docudays UA разом із Держкіно України випускає та презентує каталог на міжнародних кінофорумах уже третій рік поспіль. Visions du Réel – один із найбільш знаних та престижних форумів документального кіно Європи, який був заснований у Ніоні, Швейцарія, 1969-го року. Фестиваль поєднує в собі розвинену індустріальну платформу та кінопрограму, яка фокусується на авторському, експерементальному кіно.
Поїздка та  презентація  відбувається за  підтримки Державного агентства України  з  питань кіно та Посольства Швейцарії в Україні.
Алексей Першко 24 квітня 2018
Like

Ім’я:
18 листопада 2019
Ваш коментар

популярні новини


Комедія «Мої думки тихі» виходить в прокат Комедія «Мої думки тихі» виходить в прокат

Представляємо офіційний постер комедії «Мої думки тихі», дебютного повнометражного фільму режисера Антоніо Лукіча.

14 листопада 2019 0 492
Ніколас Кейдж зіграє Ніколаса Кейджа Ніколас Кейдж зіграє Ніколаса Кейджа

У фільмі про Ніколаса Кейджа.

18 листопада 2019 0 93
Бенедікт Камбербетч у драмі "1917". Український трейлер Бенедікт Камбербетч у драмі "1917". Український трейлер

Кажуть, це претендент на Оскар.

15 листопада 2019 0 517
Том Генкс у трейлері "Чудового дня у нашому районі" Том Генкс у трейлері "Чудового дня у нашому районі"

Зворушлива історії незвичайної дружби, знята за реальними подіями.

18 листопада 2019 0 85
Кіану Рівз в трейлері "Губка Боб Квадратні Штани 3" Кіану Рівз в трейлері "Губка Боб Квадратні Штани 3"

Ніколи не вгадаєте, кого він там грає.

14 листопада 2019 0 456