У Брюсселі вперше пройдуть Дні українського кіно


Новини: У Брюсселі вперше пройдуть Дні українського кіно

23-24 січня в столиці Євросоюзу Брюсселі вперше пройде фестиваль українського кіно Ukraine on Film: Way to Freedom.

У програму, об'єднану темою боротьби за свободу, увійшли «Плем'я» Мирослава Слабошпицького, «Поводир» Олеся Саніна, «Гамер» Олега Сенцова і інші знакові фільми.

Фестиваль Ukraine on Film планується щорічним. Тема, що об'єднала програму 2016 року - боротьба за свободу (way to freedom), від зухвалої кіномови авангарду 20-х, і до старовинного символу демократії - козаків, чиї пригоди показані в класичній серії мультфільмів. Важливо, що у світлі саме цієї теми українське кіно буде вперше представлено в Брюсселі, двомовній столиці Бенілюксу, де розмістилися штаб-квартири Єврокомісії та ради НАТО.

Бельгійські глядачі побачать гучну картину Мирослава Слабошпицького «Плем'я», яка зібрала понад 40 світових кінонагород, у тому числі чотири призи Каннського кінофестивалю і звання Європейського відкриття року за версією Європейської кіноакадемії. Фільм Олеся Саніна «Поводир» став в Україні касовим хітом, зібравши близько півмільйона глядачів. Про події Революції Переваги розповість фільм «Все палає», краща східноєвропейська документальна робота на фестивалі DOK Leipzig.

Важливе місце на фестивалі Ukraine on Film займає історія Олега Сенцова, українського режисера, засудженого в Росії до 20 років ув'язнення за сфабрикованим звинуваченням у тероризмі. У рамках програми відбудеться благодійний показ його дебютного фільму «Гамер» - частина коштів від продажу квитків буде передана сім'ї Олега.

Класика німого кіно, «Одинадцятий» Дзиги Вертова буде показаний в супроводі живої електронної музики від Антона Байбакова. Відреставрована копія експериментальна документальна картина про будівництво соціалізму надана Національним центром Олександра Довженка. Новий музичний супровід фільму створено на замовлення Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA: його прем'єра відбулася в 2010 році на закритті фестивалю.

Анімаційна студія «Укранімафільм» запропонує колекцію пригод знаменитих «Козаків», на яких виросло не одне покоління українських глядачів.

Покази відбудуться в брюссельському Центрі образотворчих мистецтв Bozar. Будівля, спроектована одним з перших архітекторів-модерністів, Віктором Орта, було відкрито в 1928 році як палац, де зустрічаються всі види мистецтва. На сьогодні в центрі Bozar працюють департаменти музики, кіно, літератури, театру, танцю, архітектури, експонується живопис від Лукаса Кранаха до Фріди Кало, проходить фінал всесвітньо відомого Конкурсу академічної музики імені королеви Єлизавети - і тут же базується Національний оркестр Бельгії. Центр Bozar по праву вважається однією з найбільш престижних культурних організацій Брюсселя.

Організатори фестивалю: Державне агентство України з питань кіно, компанія «Артхаус Трафік», Центр образотворчих мистецтв Bozar. 

Sushchenko 11 січня 2016


Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 521
«Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга «Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга

Дель Торо, Деймон, Чідл та інші.

09 червня 2021 0 955
Ван Дамм в Україні. Трейлер «Останнього найманця» Ван Дамм в Україні. Трейлер «Останнього найманця»

Екшн-комедія Netflix, яку знімали в Києві.

08 червня 2021 1 1259
Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 705
Сергій Лозниця знову в Каннах
ексклюзив
Сергій Лозниця знову в Каннах

З документальним фільмом «Бабин Яр. Контекст»

03 червня 2021 0 2099