У Росії 25-ий раз вручили "Ніку"


Новини: У Росії 25-ий раз вручили
Російська академія кінематографічних мистецтв назвала володарів Національної кінематографічної премії "Ніка" за 2011 рік.
Церемонія вручення золотих крилатих статуеток у 25-й раз відбулася 8 квітня в Москві.
У шести з 16 можливих номінацій нагороди отримала картина "Жила-була одна баба" Андрія Смирнова, в тому числі у головній номінації - "Кращий фільм". Його конкурентами були "Висоцький. Дякую, що живий" Петра Буслова, "Сибір. Монамур" В'ячеслава Росса, "Олена" Андрія Звягінцева і "Шапіто-шоу" Сергія Лобана.
У номінації "Краща жіноча роль" нагороджені відразу дві актриси - Надія Маркіна, яка зіграла у фільмі "Олена", і Дарина Екамасова, яка знялася в картині "Жила-була одна баба". Сергій Гармаш отримав приз за "Кращу чоловічу роль", знявшись у фільмі "Дім".
У категорії "Краща жіноча роль другого плану" перемогла Олена Лядова, яка зіграла дочка головного героя в картині "Олена" Андрія Звягінцева. Роман Мадянов став лауреатом в номінації "Краща чоловіча роль другого плану" за фільм "Жила-була одна баба". Також за роботу над цим фільмом "Нікою" були відзначені сценарист, художник і художник по костюмах.
Кращим режисером року став Андрій Звягінцев, який зняв "Олену". У номінації "Краща операторська робота" за роботу над цим фільмом виділили Михайла Крічмана.
У номінації "Відкриття року" переможцями стали відразу двоє людей. Це Дмитро Астрахан, який зіграв у фільмі "Висоцький. Дякую, що живий", і юний Михайло Пронько, що запам'ятався глядачам по картині "Сибір. Монамур". Спецприз "Ніки" дістався історичного серіалу "Розкол" Миколи Досталя.
Грузинська картина "А чи є там театр?" стала кращим фільмом року серед стрічок країн СНД і Балтії. У номінації "Кращий неігровий фільм" перемогла картина "Книга тундри. Повість про вуквукае - маленькому камені".

Лауреатом спеціальної номінації "Честь і гідність" став народний артист СРСР Олег Басилашвілі. 

Катя Зиновьева 09 квітня 2012


Ім’я:
03 серпня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Джеймс Макевой у трейлері драмеді «Разом» Джеймс Макевой у трейлері драмеді «Разом»

Від номінанта на Оскар Стівена Долдрі.

03 серпня 2021 0 175
Незабаром - зустріч з "Аннетт" Незабаром - зустріч з "Аннетт"

Фільм-відкриття Канн «Аннетт» вийде в український прокат у вересні

03 серпня 2021 0 168
Перший кандидат на роль Синього Жука Перший кандидат на роль Синього Жука

Новий герой кіновсесвіту DC.

03 серпня 2021 0 156
Гарді та Гаррельсон у новому трейлері «Венома 2» Гарді та Гаррельсон у новому трейлері «Венома 2»

Прем'єра – восени.

02 серпня 2021 0 299
«Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер «Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер

Гага, Драйвер, Лето, Айронс, Пачіно, Гаєк.

30 липня 2021 0 573