У Росії з'явилась жорстка цензура на кінопрокат?


Новини: У Росії з'явилась жорстка цензура на кінопрокат?
Міністерство культури Росії не пускає в прокат фільми про помилки уряду.
Міністерство культури РФ скасувало свій дозвіл на прокат в Росії гучного документального фільму "Замах на Росію" про вибухи будинків у Москві і Волгодонську в 1999-му році, знятого за книгою Олександра Литвиненка "ФСБ підриває Росію", в якій автор стверджує, що за цими вибухами стоїть безпосередньо колишній президент Росії Володимир Путін і Федеральна служба безпеки. Як пояснили в Мінкульті, причина заборони на показ цієї документальної стрічки - відсутність прямих договорів прокатника зі студіями-виробниками.
З тієї ж причини скасовано прокат і ще чотирьох документальних фільмів: російсько-французького "Бунт. Справа Литвиненка", що розслідує обставини смерті в Лондоні відставного офіцера ФСБ; білоруського "Плошча" - сатиричного фільму про Олександра Лукашенка і події 2006 року; російської стрічки "Фабрика катувань чи педагогічний досвід" єкатеринбурзького правозахисника Соколова і естонсько-білоруської стрічки" Лоботомія "- про стосунки Росії та Грузії.
Декількома днями раніше в Мережі з'явився відеоролик, головним героєм якого став голова уряду РФ. Він називався "Арешт Володимира Путіна" і був вірусною рекламою фільму "Замах на Росію".
Як заявив BBC Вадим Коровін, генеральний директор відеовидавництва "Ланселот", на який 9 грудня 2011 року були оформлені права на показ і розповсюдження цих фільмів в Росії, саме він є продюсером і автором інсценіровочного відео про "арешт Путіна".
Він повідомив, що 2 лютого 2012 року дія прокатних посвідчень на ці фільми було призупинено рішенням Міністерства культури, яке спочатку видало посвідчення на підставі згоди правовласників. Але після того, як ЗМІ повідомили про покази фільму "Замах на Росію", відомство передумало, зажадавши надати підтвердження про передачу прав на використання фільмів від студій-виробників.

Коровін вже назвав дії Мінкультури "справжнісінькою цензурою". За його словами, він порадиться з юристом і спробує надати необхідні документи, але на позитивне рішення вже не розраховує. Помічник заступника міністра культури Катерина Чуковська повідомила йому, що для відновлення прокатного посвідчення потрібно надати згоду від усіх, хто брав участь у виробництві фільмів - режисерів, продюсерів і т.д., але фільм "Замах на Росію" був знятий десять років тому, і деяких компаній , брали участь у виробництві фільму, вже не існує. 

Катя Зиновьева 16 лютого 2012


Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі» Деймон, Драйвер і Аффлек у трейлері «Останньої дуелі»

Перший трейлер нової роботи Рідлі Скотта.

20 липня 2021 0 711
«Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер «Дюна» Дені Вільньова. Новий трейлер

Прем’єра – восени.

24 липня 2021 0 133
Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці» Джон Сіна у трейлері комедії «Друзі по відпустці»

Зірка «Форсажу 9» йде у відрив.

22 липня 2021 0 348
Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини Леслі Грейс отримала роль Бетдівчини

Дочка комісара Гордона.

22 липня 2021 0 375
Національно-міжнародний Національно-міжнародний

Відбулася перша прес-конференція 12-го Одеського МКФ

22 липня 2021 0 311