«Великий Гетсбі» став екранізацією першої версії роману


Новини: «Великий Гетсбі» став екранізацією першої версії роману

Прем'єра стрічки відбудеться на Каннському фестивалі 15 травня.


Чим ближче прем'єра драми База Лурмана «Великий Гетсбі», тим більше цікавих подробиць з нею починає спливати. Так, стало відомо, що сценарій майбутнього фільму є екранізацією ранньої версії роману Френсіса Скотта Фіцджеральда, відомої як «Трімалхіон», яка відрізняється своєю похмурістю і жорстокістю.

Про такуї інформації повідомив дослідник творчості американського письменника і консультант фільму Джеймс Л.В. Вест-третій. За його словами, в «Трімалхіоні» образ Гетсбі - більш загадковий і лякаючий.

«Він наполегливіше й обережніше, в ньому прихована якась жорстокість, якої насправді не видно в "Великому Гетсбі"», - сказав Уест. Також він підкреслив, що між сюжетами «Трімалхіони» і «Великого Гетсбі» майже немає різниці, але читати ранню редакцію 1924 року, опубліковану Університетом Кембриджа - все одно, що слухати улюблену пісню у новій тональності. Зокрема, в «Трімалхіоні» Фіцджеральд до останнього не розкриває історію особистості Гетсбі, викликаючи у глядача відчуття, що герой - німецький шпигун чи вбивця. Також в історії є кілька епізодів, які розкривають образ Гетсбі саме з цієї темної сторони. У майбутній стрічці Леонардо ді Капріо зіграє персонажа саме з першої редакції.

За словами Лурмана, «Трімалхіон» дуже допоміг йому при написанні сценарію, особливо для виведення образу Гетсбі, а ді Капріо постійно носив примірник книги з собою на знімальний майданчик.

Якщо звернутися до історії, то Трімалхіон (Trimalchio) - це персонаж давньоримського роману «Сатирикон» Петронія Арбітра, вільновідпущенник який розбагатів. Він є головним персонажем самого обширного зі збережених фрагментів роману. Malchio відповідає давньогрецькому αηδής - супротивний, tri-malchio - тричі противний - Трімалхіон. У «Сатириконі» це людина, котра влаштовує пишний, але позбавлений смаку бенкет. Видавець попросив Фіцджеральда змінити назву книги, так як знайшов його символізм занадто складним для читача.

Нагадаємо, що картина «Великий Гетсбі» вийде на українських екранах 16 травня 2013. Головні ролі в ньому виконують, крім Леонардо ді Капріо, Кері Малліган, Тобі Магуайр і Джоел Еджертон

Sushchenko 22 квітня 2013


Ім’я:
20 червня 2021
Ваш коментар

популярні новини


Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки» Мара, Фой і Макдорманд у трилері «Говорять жінки»

Зоряний каст адаптації роману Міріам Тейвс.

18 червня 2021 0 442
Ван Дамм в Україні. Трейлер «Останнього найманця» Ван Дамм в Україні. Трейлер «Останнього найманця»

Екшн-комедія Netflix, яку знімали в Києві.

08 червня 2021 1 2317
Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель» Історія символу Парижа у трейлері драми «Ейфель»

Чим натхненна знаменита вежа?

10 червня 2021 0 1758
«Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга «Без різких рухів». Трейлер трилера Содерберга

Дель Торо, Деймон, Чідл та інші.

09 червня 2021 0 2012
Ще одна екранізація Стівена Кінга Ще одна екранізація Стівена Кінга

Творець «Ганнібала» і «Американських богів» зніме нову версію «Кристини».

11 червня 2021 0 1627