Арно Деплешен

Увійти через
Реєстрація
 
фильм Власть

Арно Деплешен
 
Арно Деплешен (Arnaud Desplechin)
Біографія
 

Режисер, сценарист, оператор.

Місце народження: Рубе, Нор-Па-де-Кале, Франція.

Народився кінематографіст у звичайній родині. Батько режисера був продавцем, мати найчастіше безробітної, домогосподаркою. У нього є два брати, один з яких зіграв у парі фільмів Арно, і дві сестри.

Вищу освіту в напрямку кінематографа отримав у University of Paris III: Sorbonne Nouvelle, філії IDHEC, фільми і героїв випускників якого ви бачите на багатьох афішах французького кіно. Під час, та й до теж, навчання Арно Деплешан захопився фільмами Алена Рене. Театральний він закінчив у 1984 році, після чого займається зйомками короткометражних фільмів як оператор. Крім того, з'являється як актор у кількох серіалах , але це дуже маленькі ролі. До кінця 80-х створює кілька короткометражних робота, на які його надихнула творчість бельгійця Жана Рея. Під час навчання в університеті знайомиться з Еріком Рошаном, для якого в 1984 році зняв як оператор короткометражку "Як п'ять пальців". Для його ж вже повнометражного фільму "Безжальний світ" (1989) пише сценарій.

Робота в кіно йшла для режисера сходинками. Спочатку він працював оператором, потім сценаристом і майже одночасно з цим режисером. Сценарії для своїх кінокартин він пише сам, правда іноді в співдружності з кимось. Перший повнометражний дебют під назвою "День мерця" (1991) Набивши руку на сценарної і операторської стезі, свою другу режисерську роботу Деплешан представляє на міжнародному Каннському кінофестивалі. Нею став трилер "Часовий" (1992). Гілочку стрічка не отримала, проте стала володарем французької премії Сезар. У 200 році на екрани кінотеатрів, в тому числі залів конкурсної програми кінофестивалю в Каннах виходить англомовний фільм Деплешана "Естер Кан".

Знімаючи фільми більше в напрямках драма, комедія, і розкриваючи теми сімейних відносин і неврозів, в 2007 Арно Деплешан випускає документальний фільм "Любима", головними героями якого стали він і його батько. Разом з татом, кінематографіст намагався розглянути життя своєї померлої мами Терези. Стрічка отримала лева на міжнародному кінофестивалі у Венеції.

У 2013 році на екрани виходить "Джиммі Пікард", основу якого становить реальна історія професійних стосунків солдата у відставці з психосоматичним розладом і його лікуючого лікаря Джорджа Девера. Останнього зіграв французький актор Матьє Амальрік, з яким режисер уже працював раніше під час зйомок стрічки "Як я обговорював... (мою сексуальне життя)" (1996).

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
9.0 / 10 Голосів: 1
Коментарі
 
Ім’я
21 лютого 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговоренняfk tw