Паоло Соррентіно


Paolo Sorrentino

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 3

Біографія

Режисер, сценарист, актор.

Місце народження: Неаполь, Італія.

Батьки режисера померли коли йому було 17 років, потрапивши в аварію. Провчившись на факультеті бізнесу та економіки, з часом вирішує зайнятися кіно. Ця думка прийшла йому в 25 років. Першими роботами стали сценарії, які він пише для короткометражок, серед яких однією з перших стала "Порошок Неаполя" (1998). У цей період він працює на телебаченні пише сценарії до телешоу і серіалів.

Перші ж режисерські успіхи приходять на початку нульових, разом з повним метром "Зайва людина" (2001). Це була його дебютна повнометражна кінокартина і сценарій до неї він написав сам. Перші його роботи практично відразу ж беруть участь у різних європейських кінофестивалях. Першою приз отримала стрічка "Дивовижний" (2008), на міжнародному Каннському кінофестивалі фільм став володарем Призу журі. Наступною нагородою став Приз екуменічного (християнського) журі за "Де б ти не був" (2011) з Шоном Пенном у головній ролі. Ця незвичайна драма стала першим англомовним проектом для режисера.У 2014 році драма Паоло Соррентіно "Велика краса" була висунута на Оскар від Італії в категорії Найкращий фільм іноземною мовою.

Часто запрошує у свої фільми свого друга Тоні Сервілло, який на даний момент не грав хіба що тільки у фільмі "Друг сім'ї" (2006) і "Де б ти не був". У більшості випадків так і працює з людьми зі своїх минулих проектів, будь то сценаристи, актори, продюсери або другі режисери.
Ім’я:
31 липня 2021
Ваш коментар