Грехем Чепмен


Graham Chapman
Дата народження:
08 січня 1941

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Сценарист, актор, продюсер.

Місце народження: Лестер, Англія.

Перш ніж стати знаменитим на весь світ коміком групи "Монті Пайтон", займався вивченням медицини в коледжі, який він закінчив зі ступенем доктора медицини. Його батько був полісменом, образ якого комік потім частенько приміряв на себе в скетчах. Навчання Чепмен завершив у лікарні Святого Варфоломія, після чого кілька років займався цією справою, але відійшов. Він зацікавився комедійним ревю, чому і присвячує своє майбутнє. Так він у другій половині 60-х займається написанням сценаріїв і грою в комедійних проектах, телешоу і всіляких скетчах. У 1969 році він разом з Террі Джонсоном, Еріком Айдлом, Джоном Клізом і Майклом Пейліном, з якими він познайомився в період навчання в коледжі, засновує комік-трупу "Монті Пайтон". Пізніше до них приєднується Террі Гілліам, який можливо і надав тієї особливості цій групі, що віддалило їх від менш "високого" гумору Бенні Хілла. Популярність до трупи прийшла після їх шоу "Літаючий цирк Монті-Пайтон", який заслужив визнання як на території Британії, так і в США. У 70-х група випустила кілька вельми успішних повнометражних фільмів, однак потім друзі розбрелися по інших проектах. Серед повнометражок варто назвати "А тепер ще дещо..." (1971), "Монті Пайтон і священний Грааль" (1975). При всіх успіхах, Грем став багато випивати і став практично алкоголіком, що сильно вплинуло на його здоров'я, зокрема на печінку.

Після того, як його друзі стали брати участь у своїх особистих проектах, сам він намагався теж тримаються на плаву, що проте виходило погано. У 1983 році на екрани виходить фільм "Жовта борода", де актор і сценарист виконав головну роль, а крім того став співавтором. Стрічка отримала стримані, а часто і погані відгуки з боку критики.

Кінець 80-х не приніс гумористові нічого хорошого. Спочатку у нього видалили злоякісну пухлину з мигдалин, яку помітив стоматолог. Пізніше у нього з'явилася ще одна в районі хребта, що прикувало актора до інвалідного крісла, а йому самому довелося проходити дуже складний курс лікування. Однак це не сильно допомогло, так як сталося ще кілька утворень в районі спини і шиї. Пізніше стався обширний інсульт. Помер він в 1989 році від вищеназваних причин, але в першу чергу від раку. У цей же період його спіткало ще й симптоми розсіяної уваги, що перед хворобами не давало йому нормально працювати. Грем Чепмен був відкритим геєм, що теж частково вплинуло на його непросту долю. Його партнером був Девід Шерлок, який іноді був натхненником деяких ідей скетчів "Монті Пайтон". Разом пара виховувала двох синів.

У 2012 році на екрани був випущений фільм "Автобіографія брехуна", співавтором історії якого разом із самим Гремом Чепменом став Девід Шерлок. Фільм розповідав про реальні і не дуже історії з життя коміка, про що він сам писав в останні роки свого життя.

Ім’я:
28 січня 2021
Ваш коментар