Джоан Аллен


Joan Allen
Дата народження:
20 серпня 1956

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Американська актриса театру і кіно. Лауреат премії «Тоні», неодноразово номінувалася на «Оскар».

Джоан Аллен народилася 20 серпня 1956 року в місті Рошелль штату Іллінойс. У сім'ї домогосподарки Дороті Аллен (в дівоцтві Вірт) і автомеханіка Джефа Аллена вона була наймолодшою ​​з чотирьох дітей. Навчалася в Рошелльской середній школі, де була відмінницею, співала в хорі і грала на віолончелі. Потім в Університеті Північного Іллінойсу в Макомбі, який закінчила в 1976 році, а потім в Університеті Східного Іллінойсу. У 1977 році вступила в театральну компанію «Степовий вовк» і стала грати на сцені.

Свою акторську кар'єру актриса починала в знаменитій чиказької трупі «Steppenwolf Theater Company» під керівництвом Джона Малковича. На початку 80-х років вона почала грати в театрі, а також зніматися в малобюджетних серіалах. Її кинодебютом стала маленька роль другого плану у фільмі «Компрометуючі пози». У 1988 році вона з'явилася на Бродвеї у виставі за п'єсою Ленфорд Вілсона «Спали це», за що отримала премію «Тоні». У кіно вона з'являлася досить рідко, і жодна з ролей не зробила її зіркою, але все змінилося в 1995 році після фільму Олівера Стоуна «Ніксон», де Джоан зіграла дружину президента. Ця роль принесла актрисі заслужену славу, вона була номінована на «Оскар» і премію Британської академії кіно і телевізійних мистецтв.

Джоан Аллен зіграла заступника директора ЦРУ Памелу Ленді в фільмах «Перевага Борна», «Ультиматум Борна» і «Еволюція Борна». Знялася в новому фільмі Пола У. С. Андерсона «Смертельна гонка», прем'єра якого відбулася в 2008 році. У 2015 році Аллен була запрошена на провідну роль в серіал ABC «Сім'я».

1 січня 1990 вона вийшла заміж за актора Пітера Фрідмана. У березні 1994 року у них народилася дочка. У 2002 році пара розлучилася. При цьому вони підтримують хороші відносини, живуть недалеко один від одного, і дочка продовжують виховувати разом.
Постери
Ім’я:
23 січня 2021
Ваш коментар