Фанні Ардан


Fanny Ardant
Дата народження:
22 березня 1949

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Французька кіно-і театральна актриса Фанні Маргеріт Жюдит Ардан народилася у французькому місті Сомюр 22 березня 1949 року. Предки актриси мали вірменське походження і сталеве загартування, батько офіцер наполіг на тому, щоб донька отримала серйозну освіту. Так Фанні отримала диплом політолога в стінах Прованського Університету. Не покидаючи своєї мрії про велику сцену, дівчина паралельно з університетськими лекціями відвідувала заняття з акторської майстерності. А в 1974 році вперше втілила свій акторський талант на театральній сцені. Донині актриса продовжує радувати театральних гурманів своїми перевтіленнями. У різні роки актрису можна було побачити в постановках вистав «Фрекен Жюлі» по Августу Стриндбергу, «Золота голова» за твором Поля Клоді, «Буду такий, як ти хочеш» італійського письменника Луїджі Піранделло, «Естер» Жана Расіна, «Медея» по Еврипиду і багатьох інших театральних творіннях французьких режисерів.

І вже через 2 роки після театрального дебюту, красуню Ардан можна було побачити на широких екранах кінотеатрів. Вперше актриса з'явилася в невеликій ролі у французькій драматичній стрічці Джоел Серії «Марі - лялька» у 1976 році. Потім була зайнята в ролях героїнь у французьких кінематографічних і телевізійних фільмах. За свою акторську кар'єру брала участь у понад 70-ти картинах, і отримала визнання серед кінематографічної еліти, строгих кінокритиків, стала справжньою улюбленицею серед світової глядацької аудиторії. У числі її робіт участь в серіалах «Жінки біля моря» (1978) і «Незвичайні історії» (1981). Більшу половину списку творчих досягнень Ардан займають головні ролі в абсолютно різних за жанрами і стилями фільмах: актриса зіграла лідируючу роль у драматичному фільмі «Бенвентуа» (1983) режисера Андре Дельво, в парі з Аленом Делоном виконала одну з головних ролей в мелодрамі Фолькера Шлендорфа «Любов Свана »та італійської стрічці Анни Марії Тато« Бажання »(1984), також у тому ж 1984-му зіграла Фрекен Жюлі в екранізації однойменної п'єси Августа Стріндберга (при чому вживатися в цей образ актрисі доводилося вже не в перший раз, довгий час вона грала цю роль в театрі). Талант і професіоналізм Ардан приваблював режисерів, які раз у раз мріяли побачити в своїх фільмах чарівну емоційну актрису. Фанні співпрацювала з такими маститими режисерами як Клод Лелуш («Болеро», «Залізничний роман»), Вім Вендерс, Мікеланджело Антоніоні («За хмарами»), Ален Рене («Любов до смерті», «Життя - це роман», «Мелодрама »), Француа Озон (« 8 жінок »), а особливі особисті та творчі стосунки склалися з французьким реформатором кіно Француа Трюффо. Фанні була справжньою музою для режисера, можливо, тому фільм «Сусідка» з її участю мав величезний успіх у глядачів. Фільм був визнаний на міжнародних кінофестивалях, а Ардан за виконання головної ролі була номінована на премію «Сезар» у 1982 році. Професійні взаємини між актрисою і режисером незабаром переросли в міцну дружбу, а через час у справжнє кохання. По закінченню декількох років у пари народилася дочка Жозефіна. Фанні перебувала в творчому союзі з багатьма знаменитими акторами, з якими по кілька разів перетиналася в одних фільмах, серед її партерів по зйомках були Жан-Поль Бельмондо, Марчелло Мастрояні, Ален Делон, але найбільше пощастило Жерару Депардьє, з яким актриса з'являлася у фільмах найчастіше. У парі вони зіграли у Трюффо в «Сусідка», а також у ряді фільмів: військовій драмі «Полковник Шабер» Іва Анджело, телевізійній біографічній стрічці «Бальзак» Жозе Дайан, іспано-французькій драмі «Наталі» режисера Анн Фонтен, комедії Грем Гіта «Привіт-пока »і в біографічній драмі" Распутін"(2013) Іраклія Квірікадзе, де Депардьє з'являється в образі Григорія Распутіна, а Ардан - цариці Олександри Федорівни.

Актриса чудово володіє англійською мовою, за що її дуже люблять голлівудські майстри: неодноразово Ардан надходили пропозиції знятися в американських стрічках. Але актриса не обмежується тільки ролями у французьких фільмах, як можна подумати. У 2002 році Фанні постала перед глядачами в образі відомої греко-американської співачки Марії Каллас в біографічній драмі італійського режисера Франко Дзеффіреллі «Каллас назавжди». Після прем'єри фільму в 2003 році актриса була удостоєна премії Станіславського на Московському кінофестивалі, яка вручається за особливі заслуги актора.

З 2009 року актриса пробує себе в новому втіленні - кінорежисера. Першою повнометражною роботою стала драматична картина «Прах і кров», створена нею в якості режисера за власним сценарієм. Наступного року в Італії випускає короткометражну стрічку «Абсент для химер», де сама ж бере участь у головній ролі. А в 2013 стає автором мелодрами «Нав'язливі ритми», яка з'явилася на українських і російських кіноекранах на початку літа 2014 року.
Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар