Даріо Ардженто


Dario Argento
Дата народження:
07 вересня 1940

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Італійський кінорежисер, продюсер і сценарист. Найбільш відомий роботою в жанрі фільм жахів, зокрема в піджанру, відомому як Джалло, і своїм впливом на сучасні фільми жахів і слешер.

Даріо Ардженто народився 7 вересня 1940 року в Римі. Батьком Даріо був кінопродюсер Сальваторе Ардженто, який вніс значний вклад в італійський кінематограф післявоєнного періоду, а дядьком - Клаудіо Ардженто, сценарист і продюсер. Кінокар'єра Ардженто почалася в щоденній римської газеті «Paese Sera», де він працював в якості кінокритика. У 1968 році він написав перші сценарії для фільмів, це були спагетті-вестернів. У тому числі Ардженто для відомого фільму Одного разу на Дикому Заході написав вступні сцени, а також сцени «спогадів», був також помічником режисера Серджіо Леоне. Його наступний сценарій до фільму «Один вечір за обідом» привернув увагу Гоффредо Ломбардо, який очолював кінокомпанію «Тітанус». В результаті Ардженто протягом 2-х років написав 12 сценаріїв для різних фільмів кінокомпанії.

У 1970 році з'являється перший Джалло Ардженто - «Птах з кришталевими крилами». Продюсуванням фільму займалася компанія його батька. Вихід цього фільму зробив Ардженто відомим як в Італії, так і за її межами. Згодом, знімаючи численні Джалло, він отримав прізвисько «Вісконті насильства». У 1971 і 1972 роках виходять «Кот з дев'ятьма хвостами» і «Чотири мухи на сірому вельвет». Ці його три фільми зазвичай об'єднують в «тваринну» трилогію. У 1972 році він брав участь у створенні телесеріалу для італійського телебачення під назвою «Двері в темряву» (італ. La porta sul buio), де виступив в якості режисера і сценариста для двох новел - «Свідок» (італ. Testimone oculare) і «Трамвай »(італ. Il Tram). У 1973 році вийшов його новий фільм - «П'ять днів Мілана», де одну з ролей виконав Адріано Челентано. Фільм не демонструвався за межами Італії і Франції і мав відтінок чорного гумору. Фільм провалився. У 1975 році у Ардженто народилася дочка - Азія Ардженто, вона також пішла по ниві кінематографа. У 1983 році Сальваторе Ардженто йде з кінематографа і залишає синам DAC Film Company.

У 1984 році вийшов «один з найбільш особистих», за словами Ардженто, фільм - «Феномени». Фільм викликав безліч відгуків, причому як і захоплених, так і гнівних і засуджують. Цей фільм став першим для Ардженто фільмом англійською мовою, різні його версії були порізані від 10 до 30 хвилин. У фільмі взяла участь старша дочка режисера - Фіоре Ардженто. У 1987 році Ардженто був задіяний на телебаченні, будучи одним з творців проекту «Джалло». Також він брав участь у створенні рекламних роликів. У цьому ж році виходить його фільм «Жах в опері», який також, як і багато його фільми, піддався цензурі і урізання. Крім того Ардженто в 1987 році брав участь в показі мод будинку Труссарді. Для цього він поставив півгодинне шоу під музику Піно Донаджіо (англ.) Рос. з фільму Брайана Де Пальми «Підставне тіло», в якому на подіумі симулювати вбивство манекенниці. Шоу стало сенсацією зважаючи на його показу в прайм-тайм по італійському телебаченню.

У 1990 році Ардженто співпрацював з Джорджем Ромеро, зрежисована одну з новел фільму «Два злісних погляди». У 1993 вийшов фільм «Травма». У ньому зіграли обидві дочки режисера, а знімався він в США. У 1994 році відбувся Другий міжнародний фестиваль фантастичного кіно в Монреалі де Ардженто отримав премію за «Досягнення всього життя». У 1996 році вийшов «Синдром Стендаля» з Азією Ардженто в головній ролі. Після виходу наступного фільму «Привид опери» інтерес до його творів спав, за великим рахунком через невиправданих очікувань щодо цього фільму.
Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар