Серж Аведікян


Serge Avedikian
Дата народження:
01 грудня 1955

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Французький актор, продюсер, режисер і сценарист Серж Аведікян народився 1 грудня 1955 року у Вірменській РСР у місті Єревані. Батьки Сержа французького походження, пращури родини були турецькі біженці, які пережили геноцид вірмен. Неспокійна ситуація в країні змусила сім'ю Аведікян в 1947 році виїхати до Вірменії. Там на світ і з'явився Серж. Хлопчик відвідував в Єревані французьку школу, а в 15-річному віці разом з батьками повернувся до Франції. Серж ріс дуже розумною і допитливою дитиною, з ранніх років його приваблювало мистецтво у всіх його проявах. Юнаком він відвідував акторський гурток і брав участь в аматорських театральних постановках. Серж отримав освіту в Медонской Консерваторії драматичних мистецтв біля Парижа. Після закінчення ВНЗ перебрався до Парижа, де почав викладацьку кар'єру в Паризькій Консерваторії. Через кілька років, в 1976 році, створив свою театральну трупу, з якою ставив спектаклі. Паралельно з театральною діяльністю освоював кінопрофесії. У 1978 році відбувся дебют Аведікян в якості актора, це трапилося на зйомках фільму «Ми були єдиними людьми». Після цього акторська кар'єра в кіно стрімко злетіла. Його можна побачити у фільмах «Діагональ слона» (1984), «Майрік» (1991), «Арам» (2001), «Таємні агенти» (2003). У 2013 зіграв головну роль кінорежисера Сергія Параджанова в художньому біографічному фільмі «Параджанов».

Крім акторського визнання, Аведікян прославився і як талановитий сценарист, режисер і продюсер. В якості продюсера він виступив у фільмах «Лабіринт» (1994), «Симфонія мовчання» (2001). У 1988 році відкрив власну кіностудію, де випускав короткометражні фільми за власними сценаріями. Тут він виступив режисером і написав сценарії до фільмів «Тера Емото» (1999), «Люкс Атерно» (1999), анімаційного фільму «Лінія життя» (2005), мультфільму «Собачі історії» (2010). Особливо важливою стала участь Сержа Аведікян у фільмі «Параджанов», де він виступив відразу в трьох іпостасях: блискуче виконав головну роль, зайняв місце продюсера і став співрежисером картини (у співавторстві з Оленою Фетісової).

За своє творче життя встиг отримати велику кількість нагород на міжнародних кінофестивалях і визнання глядачів і кінокритиків з різних країн. Серед призів - Золота Пальмова гілка на кінофестивалі в Каннах в 2010 році за короткометражний анімаційний фільм «Собачі історії», Золотий Дюк на Одеському кінофестивалі в номінації за кращий український фільм 2013 року (за драму «Параджанов»). Також Аведікян отримав спеціальний приз таллинского кінофестивалю «Темні ночі» в Естонії та нагороду на фестивалі Festival du cinéma européen en Essonne у Франції.

Діти Сержа Аведікяна пішли по стежці, що булла протоптана талановитим батьком - Тигран працює режисером і сценаристом у Франції, а Овнатан обрав професію актора.
Ім’я:
20 червня 2021
Ваш коментар