Річард Айоаде


Richard Ayoade
Дата народження:
12 червня 1977

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Англійський режисер, сценарист, продюсер і актор.

Народився в Лондоні, Англія, Великобританія. Повне ім'я - Річард Еллеф Айоаде.

Айоаде вчився в коледжі Св. Йосипа, а пізніше вивчав право в коледжі Св. Катерини в Кембриджі (1995-1998), де був президентом драматичного клубу "Footlights".

Починав як стендап-комік, пізніше дебютував у кіно в якості актора роллю в серіалі "Armstrong and Miller" (1999). В 2006 році Річард почав зніматися в серіалі "Айтішники" (2006-2010) ставши одним із самих смішних персонажів.

В 2004 році дебютував у кіно в якості режисера телевізійного серіалу "Оселя темряви Гарта Маренго". Відомий також як режисер музичних кліпів для таких груп, як "Arctic Monkeys", "Kasabian" та "Vampire Weekend". Для "Arctic Monkeys" зрежисирував фільм-концерт, який отримав нагороду за "Кращий DVD" на престижній премії "Shockwaves NME Awards".

Фронтмен "Arctic Monkeys" Алекс Тернер написав і виконав кілька пісень спеціально для першого повнометражного фільму Річарда Айоваде - "Субмарина" (2010). В даний момент Річард Айоваде приступає до роботи над своїм другим фільмом - екранізації повісті Федора Михайловича Достоєвського "Двійник".
Ім’я:
05 серпня 2021
Ваш коментар