Абхішек Баччан


Abhishek Bachchan
Дата народження:
05 лютого 1976

Рейтинг персони

1 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Абхішек Баччан - індійський актор, продюсер і співак, відомий глядачам за ролями у фільмах «Байкери», «Близькі друзі», «Ніколи не говори прощай» та «По стопах батька». У його арсеналі понад п'ятдесяти різнопланових ролей і нагорода Національної кінопремії.

Абхишек народився 5 лютого 1976 року в Мумбай, Індія, в сім'ї боллівудських акторів - Амитабха Баччана і Джаі Баччан. По батьківській лінії Абхішек має родичів, пов'язаних зі світом мистецтва - його дідусь, Харіваншрай Баччан, був поетом, що творив на мові хінді, а також відомим професором Аллахабадского університету, а його дружина - бабуся актора, Теджена Баччан, займалася активною громадською діяльністю. По материнській лінії Баччан має бенгальське походження, а по батькові коріння сягає в рід кшатріїв-каястхов. Також Баччан має далеку спорідненість з пенджабськими сикхами. Справжнє прізвище Абхішека - Шрівастав, проте наслідуючи приклад діда і батька, він використовував прізвище Баччан. Крім нього в сім'ї виховувалася і ще старша на два роки сестра Швета Баччан-Нанда.

Абхішек з ранніх років страждав від недуги дислексії, однак, не дивлячись на це, він зумів отримати гарну освіту. Перші роки шкільного навчання він провів у Мумбаї в школах «Jamnabai Narsee School» і «Bombay Scottish School», після цього він продовжив займатися вже в Нью-Делі в школі «Modern School, Vasant Vihar». Після школи юний Абхішек продовжував гризти граніт науки в приватному коледжі «Aiglon» у Швейцарії, а потім в Бостонському університеті, де осягав ази економічних наук. Закінчивши всього лише один курс, Баччан вирішив повернутися в Індію для реалізації своєї мрії - стати актором, як і його відомі батьки.

Дебютною роботою Баччана стала драма «Знехтувані» режисера Дж. П. Дутта, що вийшла на екрани в 2000 році, в якій молодий актор виконав одну з головних ролей. Фільм мав досить хороші рейтинги, на відміну від подальших декількох фільмів за участю Баччана. Комерційний провал картин не зломив Абхішека і він продовжував наполегливо зніматися.

У 2003 році актор з'явився на екрані в одній з головних ролей мелодрами «Я сходжу з розуму від кохання», а через рік його можна було побачити у бойовику Мані Ратнама «На перехресті доль», де він також став виконавцем головної ролі. Ці дві акторські роботи принесли Абхішеку визнання в професійних колах і популярність серед глядацької аудиторії. У тому ж році Баччан отримав ще одну головну роль - в пригодницькому бойовику «Байкери», який після виходу став одним з найпопулярніших індійських фільмів року і зайняв передові позиції в рейтингах кінопрокату. Кількома роками пізніше Баччан взяв участь у продовженні фільму - «Байкери 2: Справжні почуття» (2006) і «Байкери 3» (2013).

Після цього для Абхішека настав період успішних комерційних проектів, які мали успіх, як на батьківщині, так і за кордоном, серед них «Зустріч подарувала любов» Шаад Алі, «Гуру: Шлях до успіху» Мані Ратнама, «Час Х» Анбухава Сінха, «По стопах батька» і «Саркар Радж» (сіквел «По стопах батька») і багато інших картин. У всіх цих фільмах Абхишек виконав головні ролі.

У 2009 році Баччан зіграв у комедії режисера Ракеша Омпракаша Мехра «Делі 6», однак картина не мала особливого успіху і стала провальною в комерційному плані. Але в тому ж році Абхішек з'явився у ще одній стрічці («Татко») разом зі своїм батьком, де їх герої, як і в реальності, були батьком і сином. Крім того, Баччан-молодший виступив ще й у якості одного з продюсерів фільму. Картина отримала хороші відгуки критиків і була названа кращою індійської стрічкою в 2009 році.

За цей час Баччан отримав кілька престижних нагород від Індійського кіноінституту (за ролі у фільмах «На перехресті доль» і «По стопах батька»), а також кілька премій «Кіноярмарок» у категорії за кращу роль другого плану.

У перші роки другого десятиліття 2000-х років Баччан знявся в декількох фільмах, які тільки зміцнили його статус популярного актора на індійському кіноринку. У 2010 році на екрани вийшов фільм «Злодій» Мані Ратнама, в якому Баччан зіграв у головній ролі разом з дружиною актрисою Айшварією Рай, з якою вже знімався в попередніх картинах («Саркар Радж»). У тому ж році він виконав роль у фільмі «Перемогти або померти» і займався озвучуванням картини «Брехня на спасіння». У наступні роки шанувальники змогли побачити актора в таких фільмах як «Гра» (2011), «Обманщик» (2012), «Гравці» (2012) і «З Новим Роком» (2014).

Зараз актор знімається у фільмах «All Is Well» і сіквелі «Близькі друзі 2» (в першій частині, 2008 року, він також знімався в парі з Джоном Абрахамом, з яким незабаром знову з'явитися в кадрах фільму).

Крім акторської діяльності Баччан продовжує справу свого батька, який керував компанією «AB Corp. Ltd». У 2008 році Абхішек разом зі своєю родиною організував шоу «Незабутній світовий тур», з яким гастролював містами Америки і Великобританії. Також Баччан займається соціальною діяльністю: у 2005 році він був учасником благодійної вистави в допомогу психічно хворих жінок без певного місця проживання, а в 2011 підтримував кампанію по боротьбі з наркотиками.

У 2002 році Абхішек Баччан був заручений з Карізмою Капур (онукою відомого боллівудського актора Раджа Капура), але вже через чотири місяці пара розлучилася. У квітні 2007 року актор одружився на індійській актрисі, «Міс Світу-1994» Айшварії Рай, з якою не раз працював в парі на знімальному майданчику. Пара познайомилася ще в 2000 році, однак, на той момент, сімейний статус обох не припускав розвитку відносин. Пропозицію Абхішек зробив лише через сім років, після прем'єри картини «Гуру: шлях до успіху». У листопаді 2011 року у пари народилася дочка Арадхія.
Ім’я:
05 серпня 2021
Ваш коментар