Олександр Балуєв


Александр Балуев
Дата народження:
06 грудня 1958

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Російський актор. 

Народився в Москві в сім'ї кадрового військового. Після невдалої спроби вступити в Щукінське училище рік пропрацював помічником освітлювача на "Мосфільмі", пізніше Олександра приймають в Школу-студію МХАТ на курс П.В.Массальського і І.М.Тарханова, де в 1980 році він успішно закінчує навчання. 

Відразу декілька театрів пропонують Олександру роботу, він зупинив свій вибір на Театрі Радянської Армії. З таких сценічних постановок, як "Годинник без стрілок", "Пані з камеліями"  почалася театральна кар'єра Олександра Балуєва.  У 1987 році Олександр переходить до Валерія Фокіна в театр ім. Єрмолової. Але небажання Олександра бути прив'язаним до одного театру і одного режисера, змушує його в кінці 80-х років покинути Єрмоловський. 

За словами Балуєва, дев'ять років після інституту кінорежисери його просто не помічали. Проте вже перші його кроки в кіно були пов'язані з головними ролями. Так, в 1984 році вийшов пригодницький фільм Олександра Яновського "Єгорка", а через п'ять років - "Дружина керосинника" Кайдановського - режисера, який став своєрідним "хрещеним батьком" актора у великому кінематографі. З 1989 року Олександра Балуєва стали запрошувати у кінопроекти все частіше. Так з'явилися "Мусульманин" Хотиненко, де гра Балуєва була відмічена премією "Ніка" в номінації "Роль другого плану", потім - "Му-Му" Гримова і "Криза середнього віку" Сукачева

Справжня популярність прийшла лише після того, як його прийняв Голлівуд, а фільми з його участю "Миротворець" і "Зіткнення з безоднею" пройшли з великим успіхом в нашому відеопрокаті. 

Зараз Балуєв один з самих популярних у російському кінематографі акторів середнього покоління. У арсеналі його робіт абсолютно різні ролі, є навіть комедійні, наприклад, в "Ідеальній парі". А головні ролі в серіалах "Каменська", "Маросейка, 12", "Ніна. Розплата за любов", "Спецназ", "Олігарх" і "Кінець століття" принесли Олександру воістину народну глядацьку любов.
Ім’я:
01 серпня 2021
Ваш коментар
Инара
Инара 21 червня 2012 14:14
0
Замечательный актер! Фильм "спецназ'"   с участием  Александра Балуева, Алексея Кравченко, Владислава Галкина мой самый любимый  фильм . Прекрасные и красивые актеры !
.