Давід Белль


David Belle
Дата народження:
29 квітня 1973

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 3

Біографія

Давід Белль - французький актор, каскадер, а також один із засновників руху паркур.

Давід народився 29 квітня 1973 року в місті Фекамп в Нормандії, у Франції. Він з'явився на світ в не дуже багатій родині: його батько Раймон колись служив у В'єтнамі, пізніше був пожежним і рятувальником у Парижі і був знаменитий в спортивних колах. Дідусь Давіда, Гільберт Кіттен, також був пожежним і багато розповідав онукові про подвиги, чим прищепив хлопчикові любов до героїзму і активного способу життя з самого дитинства. Спочатку сім'я Белль жила в невеликому французькому містечку біля Парижа - Фекамп, де й народився Давід. Трохи пізніше вони перебралися у Ле-Сабль-Де-Олон, де Давід провів свої юні роки до 14 років. У 15 років юнак кинув школу заради спорту, він займався бойовими мистецтвами, гімнастикою, легкою атлетикою і скелелазінням, в житті його приваблювало все рухливе й динамічне.

Батько виховував у сина ті риси, які повинен мати справжній чемпіон: прагнути до мети, долати перешкоди, отримувати бажані результати за всяку ціну, виробляти витривалість і ніколи не здаватися. Все це стало практично «законами» в житті Белля. Спорт, на думку Давіда, повинен був максимально допомагати в житті, розвивати не тільки фізичну сторону людини, а й духовну.

Кинувши школу, Давід переїхав в передмістя Парижа - в Лісс, де він зустрів своїх однодумців, з якими був практично нерозлучним наступні вісім років, це були хлопці, які згодом стали відомі як ямакасі.

Проходячи національну службу, Белль отримав диплом надання першої допомоги, йому запропонували працювати в пожежній бригаді, проте через травму руки Давід був змушений відмовитися. Однак після відновлення здоров'я, Белль вирішив не повертатися в пожежну команду, а піти в морську піхоту. До цього часу він вже досяг успіху у всіх можливих фізичних вправах і став чемпіоном з подолання смуги перешкод в Есоні.

За своє життя Давід встиг попрацювати охоронцем, складським робітником, збирачем меблів, проте така діяльність дуже сковувала його запал і пристрасть до пригод, це не давало повним чином вести його звичний активний спосіб життя. Таким чином Белль вирішив все кинути і поїхати до Індії для подальшого розвитку своєї спортивної кар'єри.

Одного разу Белль створив невеликий відеоролик, з накладеною на нього музикою, в якому демонструвалися трюки тепер уже всесвітньо відомого руху паркур. А саме в той час це був перший кліп подібного спрямування. Після цього він зняв ще кілька подібних відеоробіт, і навесні 1997 року один з цих кліпів побачили працівники каналу «Stade2», які вирішили зробити невеличкий фільм про самого Давіда. Так Белль отримав популярність.

Після успішного старту на телеекрані Белль вирішив спробувати себе в кіно. Велику роль у цій справі зіграв його товариш - актор Юбер Кунде, який вже мав за плечима досвід акторської професії, саме він долучив Белля до театрального мистецтва і допоміг почати акторську кар'єру. Акторський дебют Давіда відбувся на початку 2000-х років, спочатку він відточував свою майстерність у короткометражних стрічках і телефільмах. А в 2002 році молодий актор постав перед глядачами вже в повнометражній картині - кримінальному фільмі режисера Френка Нікорта «Передача», ще через кілька місяців він засвітився в двох фільмах: «Фатальна жінка» Брайана Де Пальми з Антоніо Бандерасом і Ребеккою Ромейн в головних ролях і стрічці ізраїльського режисера Еліа Сулеймана «Божественне втручання».

Паралельно Белль знімався в рекламних роликах всесвітньо відомих брендів (серед них «Ніссан» і «Найк»). А в 2004 році нарешті отримав свою першу головну роль - у фантастичному бойовику «13 район» П'єра Мореля за сценарієм Люка Бессона. Його напарником по фільму виступив французький актор Сиріл Раффаеллі. Після цієї стрічки про Давида дізналися не лише любителі паркуру, а й величезна аудиторія кіногурманів у всьому світі.

У 2009 році відбулася прем'єра продовження фільму «13 район: Ультиматум», в якому Давід знову зіграв свого персонажа - Лито в парі з Раффаеллі. А в наступній картині циклу «13 район: Цегляні особняки», що вийшов на екрани в 2013 році, разом з Беллем зіграв Пол Уокер, який трагічно загинув в автокатастрофі і не дожив всього кілька місяців до виходу стрічки на екран.

Крім того кількома роками раніше Давіда можна було побачити на екрані в ще одному фільмі Люка Бессона - «Малавита», де він з'явився в компанії Мішель Пфайфер, Роберта Де Ніро, Томмі Лі Джонса і багатьох інших відомих акторів.

Крім акторської діяльності Белль випускає свою лінію одягу «Take Flight», також він продовжує займатися паркуром зі своєю командою «PAWA», разом з якою здійснює турне по різних країнах світу.

Давід Белль - батько трьох синів: Себастьена, Бенжамена і Ісайї.
Ім’я:
29 липня 2021
Ваш коментар