Емманюель Берко


Emmanuelle Bercot
Дата народження:
06 листопада 1967

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Емманюель Берко - французька актриса, режисер і сценарист, особливо відома глядачам за фільмами «Клеман», «Вулиця Мандару» та міні-серіалом «Карлос».

Еммюель народилася 6 листопада 1967 в Парижі (Франція). Берко відвідувала школу танців Сержа Альцетта і театральну студію. Після школи вона стала студенткою Паризької драматичної школи «Cours Florent». Після цього Берко працювала під керівництвом французького актора і театрального режисера Робера Оссейна і режисера Жана-Люка Тардье. Після провалу вступних іспитів до консерваторії, закохана в кіно Емманюель поступила у французьку державну кіношколу «Fémis» на відділення режисури.

Перші фільми в якості режисера Берко створила в 1995 році, кілька короткометражних фільмів, серед яких «True Romanès» (1995), «Les Vacances» (1997) і «La Puce» (1999) були високо оцінені професійними критиками, а стрічка «Les Vacances »в 1997 році отримала приз журі на Каннському кінофестивалі. А в картині «La Puce» почалася співпраця Берко і актриси Ісільд ле Беско, з якою вони відразу знайшли спільну мову та гармонію у творчості.

У 2000 році Емманюель працювала над французьким детективним серіалом «Сценарії на наркотики» і паралельно займалася зйомками свого повнометражного фільму - драми «Клеман». Картина була знята Берко за власним сценарієм, вона також знялася в одній з головних ролей разом з Олів'є Геріте. У 2001 році фільм був представлений на фестивалі в Каннах в програмі «Особливий погляд».

До «Клемана» Берко вже знімалася в ряді фільмів в якості актриси. Її акторський дебют відбувся в 1991 році у фільмі «Дівчата» режисера Мама Кейта, де вона виконала роль Еммануель. Після цього Берко знімалася в драмі Жана-Франсуа Ріше «Стан місць» (1995), детективній комедії «Погоня за божеством» (1997) режисера Мішеля Девіль, драмі Клода Міллера «Зимові канікули» (1998), картині Бертрана Таверньє «Це починається сьогодні» (1999) і стрічці Клода Лелуша« Одна за всіх» (1999). У 2004 році Емманюель виконала роль Лоренс в трилері Бенуа Жако «До зустрічі!», А ще через рік з'явилася в драмі Крістофа Алі і Ніколаса Бонілаурі «Божевільний кемпінг».

В цей же час Берко поставила кілька короткометражних картин і в 2005 році випустила повнометражну музичну драму «Задній план» про маніакальну любов дівчинки-тінейджера до популярної співачки Лорен. У головних ролях картини знялися Емманюель Сеньє і Ісільд ле Беско. Вперше фільм був продемонстрований на Венеціанському кінофестивалі в 2005 році, і в тому ж році стрічка завоювала приз за кращу режисуру на кінофестивалі в Салоніках.

У 2009 році Берко стала однією з режисерів серіалу «Suite noire», в 2010 випустила телевізійну драму «Студентка за викликом», створений нею за власним сценарієм і виступила в одній з ролей міні-серіалу «Карлос». Через рік в якості актриси Емманюель знялася в кримінальній драмі Майуенн Ле Беско «Полісс» (у ролі Сью Еллен), в якій також виступила в ролі співавтора сценарію (разом з режисером стрічки) і з'явилася в режисерському складі комедійної картини «Право на «ліво» з Жаном Дюжарденом і Жілем Леллушем у головних ролях. У 2012 році Берко зіграла Еліс в комедії Ідіт Себюли «Вулиця Мандару», а через рік з'явилася в кадрах драми Крістофа Оффенштейна «Одинак» (де напарником по зйомках був Франсуа Клюзе).

У 2013 році в рамках 63-го міжнародного Берлінського кінофестивалю був представлений новий фільм Берко - драма «За сигаретами», в головних ролях якого знялися Катрін Деньов і син Емманюель - Немо Шиффман.

Зараз Емманюель трудиться над новою кінодрамою «La tête haute», робота над якою повинна завершитися до 2015 року. На головну роль у цій картині, так само як і в попередній, запрошена Катрін Деньов. Сама ж Берко також знімається в новому фільмі Майуенн Ле Беско «Rien ne sert de courir».

Емманюель Берко перебувала у шлюбі з французьким кінорежисером і оператором Гійомом Шиффманом. У пари народився син Немо, який продовжив шлях творчих батьків і вже знімається в кіно. Незважаючи на свій юний вік, Немо вже встиг знятися в декількох фільмах Емманюель і отримати визнання професійної кіноаудиторії: він був нагороджений премією «Сезар» як найбільш багатообіцяючий актор. А також його можна було побачити серед учасників дитячого музичного талант-шоу «The Voice Kids» («Голос дітей») на каналі «TF1».
Ім’я:
26 липня 2021
Ваш коментар