Брюс Бересфорд


Bruce Beresford
Дата народження:
16 серпня 1940

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Австралійський кінорежисер.

Ріс в Тунгаббі, передмісті Сіднея. Навчався в Королівській школі в Парраматта. У підлітковому віці зняв кілька короткометражних фільмів.

Закінчив університет Сіднея. У 1962 р виїхав до Англії в пошуках роботи в кіно. Не зумівши пробитися на британський екран, два роки пропрацював монтажером в Енугу (Нігерія). Після повернення до Англії працював продюсером короткометражних фільмів початківців режисерів при Британській інституті кіно.

У 1970 р повернувся до Австралії, де через два роки поставив свій перший повнометражний фільм «Пригоди Баррі Маккензі». Завоював репутацію одного з кращих австралійських режисерів.

Після «об'їждчиків Моранте», що став класикою австралійського кіно, Бересфорд переїхав до Голлівуду. У 1984 р його перший американський фільм «Ніжне милосердя» приніс йому єдину номінацію на «Оскар» як кращому режисерові, а в 1989 році його фільм «Шофер міс Дейзі» отримав «Оскар» в номінації «Кращий фільм» .Занімается також постановкою драматичних і оперних спектаклей.В 2007 р опублікував мемуари.
Ім’я:
16 вересня 2021
Ваш коментар