Інґрід Берґман


Ingrid Bergman
Дата народження:
29 серпня 1915
Дата смерті:
29 серпня 1982

Рейтинг персони

9.5 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

 Шведська та американська актриса. У рейтингу Американського інституту кіномистецтва - 100 найбільших зірок кіно за 100 років за версією AFI - займає 4-е місце. Тричі лауреат премій «Оскар» і «Давид ді Донателло», чотири рази - премії «Золотий глобус», двічі - премії «Еммі», перший лауреат премії «Тоні» (1947).

Коли Інгрід було 3 роки, від жовтяниці померла її мати, а ще через 10 років помер її батько Юстус Самуель Бергман. За виховання дівчинки взялася тітка, але через півроку вона померла. Тоді Інгрід переїхала до дядька Отто Бергманом, у якого було п'ятеро дітей. У 17 років Інгрід після проб була прийнята в Королівський драматичний театр в Стокгольмі, але вже через рік вона покинула його заради можливості зніматися у фільмах. Свою першу роль вона зіграла в 1934 році у фільмі Е. Адольфсон «Граф з Мункбру» (вийшов на екрани в січні 1935 роки; до цього Інгрід знялася в епізодичній ролі - дівчинки, яка чекає в черзі, - у фільмі «Міжнародний» Г. Скуглунда , що вийшов в прокат в березні 1932 року, в титрах її прізвище не вказана). Знявшись в більш ніж десяти шведських і одному німецькому фільмах, вона отримала запрошення в Голлівуд від продюсера Девіда Селзника на зйомки у фільмі «Інтермеццо» (1939). У сорокових роках Інгрід навчалася акторській майстерності в школі Михайла Чехова.

У 1942 році Інгрід Бергман зіграла Ільзу Ланд у фільмі «Касабланка» - одну з найяскравіших і знаменитих ролей в її плідної акторській кар'єрі. Інгрід не любила «Касабланки» і дратувалася, коли її просили розповісти про нього. «Я знялася в стількох фільмах, які були важливіші, але людей цікавить тільки цей фільм з Богартом». Про Хамфрі Богарт вона говорила: «Я ніколи не знала його по-справжньому. Я цілувала його, але не знала його ». Після того, як американська актриса Барбара Стенвік програла Інгрід в боротьбі за «Оскар» -1945 в номінації «Краща актриса», вона заявила пресі, що є членом фан-клубу Інгрід Бергман і нітрохи не шкодує про втрачений «Оскарі», тому що її улюблена актриса виграла його і виграла заслужено.

У 1949 році Інгрід Бергман залишає Голлівуд - так починається один з найскладніших періодів в її житті; розлучення з Петтер Ліндстрем, який став наслідком бурхливого роману з Роберто Росселліні, відновив проти неї всю американську громадськість. Варто сказати, що скандал, який тривав багато років, через який всі фільми Росселліні за участю Бергман і без оного бойкотували як глядачами, так і критиками, був сильно роздутий ЗМІ. Бергман якось писала Роберто Росселліні: «Якщо вам потрібна шведська актриса, прекрасно говорить по-англійськи, що не забула свій німецький, дещо розуміє по-французьки, а по-італійськи знає тільки" Ti amo ", то я готова приїхати, щоб зробити з вами фільм ». Актриса знімалася у Росселліні довгий час, при цьому грала в театрі і виховувала трьох дітей - Робертіно, Ізабеллу і Ізотта (її дочка від першого шлюбу - Піа - жила в Штатах з батьком). Згодом Ізабелла Росселліні стала відомою актрисою. Інгрід Бергман розлучилася з Роберто Росселліні і незабаром вийшла заміж за театрального продюсера Ларса Шмідта. Шлюб проіснував кілька років.

Вона була головою журі фестивалю в Каннах в 1973 році. Приблизно тоді ж у Інгрід Бергман виявили рак грудей. Після дев'яти років боротьби з хворобою, в свій 67 день народження 29 серпня 1982 року, вона померла.Постери
Ім’я:
23 липня 2021
Ваш коментар