Віталій Безруков


Виталий Безруков
Дата народження:
01 січня 1942

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Віталій Сергійович Безруков - театральний і кіноактор і сценарист. Його син - популярний російський актор Сергій Безруков. Народився Віталій Сергійович 1 січня 1942 року в селі Белавіно Нижегородської області в Росії. Шкільну освіту отримав в місті Горький. Після чого освоював ази акторської професії в Свердловській театральній студії. Продовжив навчання акторській майстерності в Школі-студії МХАТ, яку закінчив в 1966 році з червоним дипломом. На четвертому курсі інституту грав у Театрі імені Володимира Маяковського, де постав перед глядачами в одній з головних ролей вистави «Цар Едіп» за трагедією Софокла.

Деякий час Безруков працював у МХАТі, з 1969 року став членом акторської трупи театру імені Пушкіна в Москві. Театральні гурмани можуть згадати актора в ролях Незнамова в постановці «Без вини винуваті» по А. Н. Островському, Пашки Корчагіна у виставі «Як гартувалася сталь, Глуховцова в« Дні нашого життя », Карла Моора з« Розбійників »за Ф. Шиллером. З 1980 року починає свій акторський шлях в театрі Сатири. Там він грав в спектаклях: «Гніздо глухаря» В. С. Розова, «Скажені гроші» А. Н. Островського, «Ми, що нижче підписалися» А. І. Гельмана, «Ідеальний чоловік» по Оскару Уайльду, «Прощавай, конферансьє! »Г. І. Горіна. Крім того, Безруков написав сценарії «Олександр Пушкін» для театру імені М. Н. Єрмолової і спектаклю «Відьма» для антрепризного театру «Арт-партнер ХХІ століття».

Віталій Безруков також відомий як викладач в Школі-студії МХАТ.

Дебютною акторською роботою в кіно стала роль в радянському документальному фільмі «Оповіді уральських гір» Ольгерда Воронцова (1968 рік). Після цього знімався в різних фільмах і серіалах. Кілька разів з'являвся в кадрах зі своїм сином Сергієм («Бригада», «В червні 41-го», «Єсенін»). Безрукова-старшого можна побачити в серіалах «Ходіння по муках», «Петербурзькі таємниці», «У розв'язці Петербурзьких таємниць» та інших.

У 2005 році Віталій Сергійович випробував свої творчі можливості в якості сценариста, випустивши книгу «Єсенін», яка згодом перетворилася в сценарій популярного російського серіалу, головну роль в якому зіграв його син.

У 2013 році Віталій Безруков був запрошений на головну роль в історико-біографічну драму «Лука» режисера Олександра Пархоменко. Сюжет фільму розкриває нелегку історію життя талановитого хірурга і священнослужителя В. Ф. Войно-Ясенецького. Фільм отримав нагороди на різних міжнародних кінофестивалях, серед яких нагорода «за глибоке розкриття теми святості на екрані» на фестивалі «Променистий ангел», головний приз на фестивалі православного кіно «Покров», а також Приз Президента Білорусії на фестивалі «Лістопад», а виконавець головній ролі був окремо відзначений дипломом, який вручали кращому акторові.
Ім’я:
22 червня 2021
Ваш коментар