Вассім Беджи


Wassim Béji

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Беджі Вассім - французький продюсер, відомий своєю співпрацею з французьким режисером Жалілем Леспером. Беджі з'явився на світ 25 лютого 1977 року у Франції в Парижі. У 2003 році він став випускником «IEP» в Парижі, а трохи пізніше навчався у французькому державному університеті Париж 1 Пантеон-Сорбонна, де здобув освіту в сфері торгового права.

У 2004 році Вассім разом зі своїм колегою Янником Боллоре створив компанію «WY Productions». У 2010 році він став засновником і керівником компанії «Direct Cinéma» (дочірньої фірми великої організації «Yannick Bolloré Media»), а через два роки (у 2012) придбав усі акції «WY Productions».

Свою кар'єру в якості кінопродюсера Вассім почав у середині 2000-х років. Його дебют відбувся при роботі над короткометражною стрічкою Жаліля Леспера «De retour» у 2005 році. Над стрічкою він працював разом з колегою Янником Боллоре, з яким співпрацював над усіма фільмами в ранній період своєї кар'єри. Після цього, через рік, знову у співпраці з Янником Боллоре Вассім виступив як співпродюсер драми режисера Бруно Шиш «Пекло». У 2007 році Беджі займався продюсуванням вже повнометражного фільму Жаліля Леспера «24 заходи».

Після чотирирічної перерви у творчій біографії Вассіма на екран вийшли відразу кілька фільмів, в яких він виступив продюсером: трилер Александра Кортеса «Інцидент» (2011), комедія «Вірні друзі» (2012) та черговий фільм Жаліля Леспера «Зустрічний вітер» (2011). Вассім (знову разом з Янником Боллоре) продовжив співпрацю з режисером (Жалілем Леспером) в якості виконавчого продюсера його наступної стрічки - біографічної картини «Ів Сен-Лоран», що вийшла на екрани в 2014 році. Цей фільм відкривав розділ «Panorama Special» в рамках 64-го Міжнародного кінофестивалю в Берліні.

У березні 2015 року вперше був продемонстрований ще один фільм, над яким працював Беджі Вассім - трилер «Ідеальний чоловік», знятий режисером Яном Гозланом.
Ім’я:
25 липня 2021
Ваш коментар