Марлон Брандо


Marlon Brando
Дата народження:
03 квітня 1924
Дата смерті:
01 липня 2004

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

 Американський актор кіно і телебачення, кінорежисер і політичний активіст. Є одним з найбільших акторів в історії.

Говорячи про внесок Брандо в світове кіномистецтво, один з його біографів, Стефан Канфер, якось висловився: «Існував кінематограф до Брандо і після Брандо, також як живопис до Пікассо і після Пікассо, література до Хемінгуея і після Хемінгуея і поп-музика до Сінатри і після Сінатри ... ». Схожої думки дотримувалася історик кіно Моллі Хаскелл [EN]: «Легенду кіноекрана можна охарактеризувати одним словом. Брандо. Як Гарбо. Або Фідо [ан]. ... Є тільки один Брандо ».

Брандо стрімко увірвався в світ кінематографа, давши знати про себе критикам і глядачам, вже другою роллю в кар'єрі - Стенлі Ковальські в екранізації знакової п'єси Теннессі Вільямса «Трамвай" Бажання "». Підсумком піввіковий кар'єри актора став цілий арсенал діаметрально протилежних ролей: ( «! Віва, Сапата», 1952) революціонер Еміліано Сапата, давньоримський полководець Марк Антоній ( «Юлій Цезар», 1953), байкер Джонні Страблер ( «Дикун», 1953), портовий працівник Террі Маллой ( «в порту», ​​1954), дон мафії Віто Корлеоне ( «Хрещений батько», 1972), Він - Пол ( «Останнє танго в Парижі», 1972), вчений Джор-Ел ( «Супермен»; 1978) і схиблений на війні полковник Уолтер Куртц ( «Апокаліпсис сьогодні», 1979). У 1961 році Брандо по встав той бік камери, поставивши вестерн «Одноокі валети».

Особисте життя Брандо складалася не так райдужно, як акторська кар'єра. У нього було небагато друзів (сам він вважав справжнім і кращим другом тільки джека Ніколсона), а багато навколишні називали його «людиною з важким характером». Актор був тричі одружений, мав величезною кількістю романтичних відносин з різними жінками, а також за власним зізнанням і з чоловіками, до кінця життя обзавівся вісьмома дітьми - і це не рахуючи прийомних і тих, чиє спорідненість з Брандо так і не було офіційно встановлено. Поза акторської діяльності Брандо був завзятим політичним активістом, який підтримував, в основному, Рух американських індіанців і за громадянські права чорношкірих.

Марлон Брандо пішов з життя 1 липня 2004 роки від дихальної недостатності. Останні роки він страждав ожирінням, практично не виходив з дому. Незадовго до смерті актор зайняв четверте місце в списку «100 найбільших зірок кіно за 100 років», складеному Американським інститутом кіномистецтва, і увійшов до списку ста найбільш впливових людей XX століття за версією журналу Time. В його активі - два «Оскара» (1955, 1973), два «Золотих глобуса» (1955, 1973) і три нагороди Британської кіноакадемії (1953, 1954, 1955). За одну з фінальних ролей - доктора Моро - Брандо була вручена антипремія «Золота малина».Постери
Ім’я:
21 червня 2021
Ваш коментар