Мартін Брест


Martin Brest
Дата народження:
08 серпня 1951

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

  Американський кінорежисер, продюсер і сценарист.

Мартін Брест народився 8 серпня 1951 року у Бронксі, Нью-Йорк. Брест закінчив Stuyvesant High School в 1969, Школу Мистецтв Нью-Йоркського університету в 1973 році. До того ж, в 1977 році, він отримав ступінь «Магістра витончених мистецтв» (англ. Master of Fine Arts degree) в консерваторії Американського інституту кіномистецтва.

Першим проектом, в якому Мартін спробував себе у ролі сценариста і режисера, став фільм «Красиво піти», де зіграли Джордж Бернс, Арт Карні і Лі Страсберг. Також, Мартіна призначили режисером «Військових ігор», але він був звільнений під час виробництва картини. Наступним проектом Бреста став його перший великий хіт «Поліцейський з Беверлі-Хіллз». з Едді Мерфі у головній ролі. Фільм зібрав у світовому прокаті понад 300 млн. доларів і номінувався на Оскар за найкращий оригінальний сценарій. У наступному фільмі Мартіна, «Встигнути до опівночі», знялися Роберт Де Ніро і Чарлз Гродін. Фільм отримав "Золотий глобус" у номінаціях Кращий фільм (комедія або мюзикл) (Брест) і Краща чоловіча роль (комедія або мюзикл) (Де Ніро).

Новою яскравою сторінкою у творчості Мартіна Бреста став ремейк італійського фільму 1974 року Запах жінки. Саме за головну роль в цьому фільмі Аль Пачіно отримав свій єдиний «Оскар» за кращу чоловічу роль (і «Золотий глобус» за кращу чоловічу роль — драма вдовесок). Шість років потому, Мартін поставив мелодраму «Знайомтеся - Джо Блек», з Бредом Піттом і Ентоні Хопкінсом у головних ролях.

У 2003 році Брест написав сценарій до фільму «Джилі», а також виступив його режисером. На головні ролі були затверджені Бен Аффлек і Дженніфер Лопес. Фільм провалився в прокаті і, до того ж, був прийнятий в багнети як кінокритиками, так і простими глядачами. Фільм отримав шість анти-премій «Золота малина», у тому числі в таких номінаціях, як «найгірший фільм», «найгірший режисер», «найгірший актор» і «найгірша акторка».

Ім’я:
28 лютого 2021
Ваш коментар