Стів Бушемі


Персона - Стів Бушемі
Like
Steve Buscemi
Дата народження:
13 грудня 1957

Рейтинг персони

8.6 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 5

Біографія

Американський актор, режисер, сценарист і продюсер. 

Народився в Брукліні, Нью-Йорк, США. 

У сім'ї італійця і ірландки окрім Стівена було ще троє дітей, один з яких Майкл Бушемі. Стів закінчив школу "Уеллі - Стрім Сентрал" на Лонг - Айленді. Стів Бушемі почав виявляти цікавість до шкільного театру, і по закінченню поступив в коледж Вільних мистецтв в Гарден-сіті. Але, не провчившись і року, був виключений в другому семестрі. За порадою батька подав заяву про прийом на цивільну службу - чекати чого довелося три роки. В цей час Бушемі підробляв де міг - і вантажником, і офіціантом, і газетярем у кіоску, і водієм фургону, щоб оплачувати навчання в інституті Лі Страсберга. 

Чотири роки Бушемі пропрацював в нью - йоркській пожежній охороні (1980-1984), плекаючи надію знятися в кіно і виступаючи в різних театральних постановках. Окрім театру в цей же період Бушемі знімається в серіалах на телебаченні і дебютує в повнометражному кіно роллю у фільмі "The Way It Is" (1985). На сцені одного з театрів його і примітив Білл Шервуд, який запросив Бушемі в свій фільм "Прощальні погляди" (1986).

Так почалася кар'єра талановитого і незвичайного актора - він працював у Джеймса Айворі, Джима Джармуша, братів Коенів, Абеля Феррари, ставши зіркою "незалежного кіно". 

В 1990 році Бушемі вперше стикається на знімальному майданчику з братами Коенами в яких знімається у картинах "Перехрестя Міллера" і "Бартон Фінк". 

Абсолютно випадково Стів Бушемі зустрівся з Квентіном Тарантіно, який в цей час шукав відповідну кандидатуру на роль Містера Помаранчевого в своєму першому фільмі "Скажені пси"(1992). Тарантіно якось випадково попалася кіноплівка з пробами Стіва на якийсь фільм, і на думку Квентіна Тарантіно, Стів виглядав на цих пробах як справжній злочинець. Стів же прочитавши сценарій вирішив, що роль містера Рожевого - саме для нього. Для Тарантіно це було дещо несподівано, оскільки роль містера Рожевого Квентін призначав самому собі. Тим не менше він все-таки віддав містера Рожевого Стіву, і не помилився. 

В 1992 році Стів вирішив спробувати себе в якості режисера, знявши короткометражний фільм "What Happened to Pete". 

Найпомітнішими ролями Стіва Бушемі стала роль Карла Шоултера в трилері "Фарго" (1995), ув'язненого Гарланда Грін в "Повітряній в'язниці" (1997), а також роль Донні у "Великому Лебовському" (1998), дуже нестандартному фільмі братів Коенів

В 2000 році на екрани виходить драма "Світ примар", за роль в якому Стів Бушемі отримує лише позитивні відгуки критиків і безліч винагород на кінофестивалях (номінація на премію "Золотий глобус"). 

В 2006 році вийшла картина "Я люблю тебе, Париж", де Стів Бушемі зіграв в одному з епізодів американського туриста, що стикається з французькими нравами молодого покоління. В 2007 виходить фільм "Інтерв'ю". 

Знімався в таких фільмах як "Кримінальне чтиво" (1994), "Втеча з Лос-Анджелеса" (1996), "Співак на весіллі" (1998), "Армагеддон" (1998), "Великий тато" (1999), "28 днів" (2000), "Прихована загроза" (2001), "Велика риба" (2003), "Острів" (2005), "Чак і Ларрі: Запальні молодята" (2007), "Гнів" (2009) та інші. 

Стів Бушемі одружений на актрисі Джо Андерс, має сина Люсіана.


ПостериІм’я:
09 липня 2020
Ваш коментар