Луїс Бунюель


Luis Buñuel
Дата народження:
22 лютого 1900
Дата смерті:
29 липня 1983

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Іспанська і мексиканський режисер.

Бунюель провів молодість в Парижі і був близький до літературної групи сюрреалістів, а після свого режисерського дебюту - німого короткометражного фільму «Андалузький пес» (1929, спільно з Сальвадором Далі), що став великою подією в історії кінематографа, - був формально прийнятий в члени групи. Виїхавши з Іспанії під час Громадянської війни, Бунюель жив в США, а з 1946 року влаштувався в Мексиці. У 1950-х роках він працював в комерційних жанрах, але в цей же період поставив радикальну драму «Забуті», що отримала визнання критиків і приз за кращу режисуру Каннського кінофестивалю.

Після довгої перерви режисер зміг повернутися на батьківщину, щоб поставити фільм «Виридиана». Картина викликала скандал своєї антирелігійної спрямованістю і була заборонена в Іспанії, але принесла режисерові «Золоту пальмову гілку» в Каннах (1961). З середини 1960-х Бунюель знімав фільми переважно у Франції. Його пізні роботи були удостоєні найпрестижніших кінематографічних нагород, в тому числі «Золотого лева» ( «Денна красуня», 1967) і «Оскара» за кращий фільм іноземною мовою ( «Скромна чарівність буржуазії», 1973).

Бунюель вважається одним з основоположників і найважливішим представником сюрреалізму в кінематографі. У його фільмах різних років відображені основні особливості поетики сюрреалізму: змішання реальності і сну, поєднання непоєднуваного і конструювання образів, що мають на меті викликати у непідготовленого глядача шок. Залишаючись все життя прихильником комуністичних поглядів і атеїстом, Бунюель зробив постійною темою своїх фільмів критику сучасного йому суспільства, буржуазії, церкви і архаїчних традицій Іспанії.
Ім’я:
25 червня 2021
Ваш коментар