Джеймс Кемерон

Увійти через
Реєстрація
 

Джеймс Кемерон
 
Джеймс Кемерон (James Cameron)
Дата народження: 16 серпня 1954 1954-08-16
Біографія
 

Американський режисер, сценарист і продюсер. 

Джеймс Кемерон народився в місті Капускасінг, Канада проте дитинство його пройшло в іншому місті - Чіппава. 

Спосіб об'єднати свої інтереси до науки і кіно Джеймс знайшов, ознайомившись з книгою "Сценарії", після прочитання якої він і декілька його друзів вирішили написати сценарій і зняти його на 35мм камеру.  Продовжуючи вивчати премудрощі кінотехніки, Джеймс влаштувався на студію Роджера Кормана, спочатку в якості виготувача міні моделей (міні декорацій) а незабаром просунувшись і до арт-директора - в цій якості він брав участь в роботі над стрічкою Battle Beyond the Stars (1980). Також він працював над створенням спецефектів для "Втечі з Нью-Йорка" Джона Карпентера. Він консультував творців фільму "Андроід" (Android) і "Галактика Терору" (Galaxy Of Terror). 

Кемерон вперше сів в режисерське крісло великого кіно в 1981 році, коли його запросили зняти сіквел до фільму "Піранї.  Це був жахливий період в його житті - ночами його переслідували кошмари, серед яких був сон, в якому його переслідував робот, присланий з майбутнього, щоб убити його. Так і зародилася ідея "Термінатора", він записав свої кошмари на папір, так народився сценарій фільму "Термінатор" (1984), що став проривом в кар'єрі режисера (до "Термінатора" Кемерон ще встиг написати сценарій для фільму "Рембо: Перша кров, частина друга". "Термінатор" отримав визнання у всьому світі. 

Після такого успіху Кемерону запропонували стати режисером "Чужих", автором сценарію для якого він був. "Чужі" виявився навіть успішніше за свого попередника - фільм отримав 7 номінацій на премію "Оскар", в основному в технічних категоріях. 

На Кемерона стали сипатися пропозиції одне за іншим, проте режисер замість того, щоб знімати дорогі стрічки інших авторів, зосередився над втіленням в життя своїх задумів - так, в 1989 році в світ вийшла "Безодня" - фільм отримав 4 номінації на "Оскар", ставши переможцем за "кращі візуальні ефекти". Для втілення в життя сіквела "Термінатора", Кемерон заснував свою власну студію спецефектів - Digital Domain. "Термінатор 2", як і попередні стрічки Кемерона, не був обійдений увагою кіноакадемії США - 6 номінацій і 4 винагороди - за кращий грим, звук, візуальні і звукові ефекти. 

У цей період Джеймс заснував власну кінокомпанію Lightstorm Entertainment. Наступною роботою режисера став комедійний шпигунський бойовик з Шварценеггером у головній ролі - "Правдива Брехня". 

Проте найзначніша кіноробота Кемерона була на той момент ще попереду. До зйомок "Титаніка" він підходив як ніколи серйозно. Кемерон виступив при створенні стрічки не лише як режисер, але і як продюсер і монтажер.  В результаті, "Титанік" став самим касовим фільмом всіх часів. Крім того, стрічка була удостоєна 11 "Оскарів", у тому числі за кращу картину і режисуру. За "Титанік" Кемерон отримав три премії "Оскар".

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
9.4 / 10 Голосів: 12
Коментарі
 
Ім’я
17 червня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговорення
Гість
Гість 08 грудня 2015 09:13
Дуже дякую
Рейтинг повідомлення: 0
 fk tw