Джеймс Кемерон


James Cameron
Дата народження:
16 серпня 1954

Рейтинг персони

9.6 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 16

Біографія

Американський режисер, сценарист і продюсер. 

Джеймс Кемерон народився в місті Капускасінг, Канада проте дитинство його пройшло в іншому місті - Чіппава. 

Спосіб об'єднати свої інтереси до науки і кіно Джеймс знайшов, ознайомившись з книгою "Сценарії", після прочитання якої він і декілька його друзів вирішили написати сценарій і зняти його на 35мм камеру.  Продовжуючи вивчати премудрощі кінотехніки, Джеймс влаштувався на студію Роджера Кормана, спочатку в якості виготувача міні моделей (міні декорацій) а незабаром просунувшись і до арт-директора - в цій якості він брав участь в роботі над стрічкою Battle Beyond the Stars (1980). Також він працював над створенням спецефектів для "Втечі з Нью-Йорка" Джона Карпентера. Він консультував творців фільму "Андроід" (Android) і "Галактика Терору" (Galaxy Of Terror). 

Кемерон вперше сів в режисерське крісло великого кіно в 1981 році, коли його запросили зняти сіквел до фільму "Піранї.  Це був жахливий період в його житті - ночами його переслідували кошмари, серед яких був сон, в якому його переслідував робот, присланий з майбутнього, щоб убити його. Так і зародилася ідея "Термінатора", він записав свої кошмари на папір, так народився сценарій фільму "Термінатор" (1984), що став проривом в кар'єрі режисера (до "Термінатора" Кемерон ще встиг написати сценарій для фільму "Рембо: Перша кров, частина друга". "Термінатор" отримав визнання у всьому світі. 

Після такого успіху Кемерону запропонували стати режисером "Чужих", автором сценарію для якого він був. "Чужі" виявився навіть успішніше за свого попередника - фільм отримав 7 номінацій на премію "Оскар", в основному в технічних категоріях. 

На Кемерона стали сипатися пропозиції одне за іншим, проте режисер замість того, щоб знімати дорогі стрічки інших авторів, зосередився над втіленням в життя своїх задумів - так, в 1989 році в світ вийшла "Безодня" - фільм отримав 4 номінації на "Оскар", ставши переможцем за "кращі візуальні ефекти". Для втілення в життя сіквела "Термінатора", Кемерон заснував свою власну студію спецефектів - Digital Domain. "Термінатор 2", як і попередні стрічки Кемерона, не був обійдений увагою кіноакадемії США - 6 номінацій і 4 винагороди - за кращий грим, звук, візуальні і звукові ефекти. 

У цей період Джеймс заснував власну кінокомпанію Lightstorm Entertainment. Наступною роботою режисера став комедійний шпигунський бойовик з Шварценеггером у головній ролі - "Правдива Брехня". 

Проте найзначніша кіноробота Кемерона була на той момент ще попереду. До зйомок "Титаніка" він підходив як ніколи серйозно. Кемерон виступив при створенні стрічки не лише як режисер, але і як продюсер і монтажер.  В результаті, "Титанік" став самим касовим фільмом всіх часів. Крім того, стрічка була удостоєна 11 "Оскарів", у тому числі за кращу картину і режисуру. За "Титанік" Кемерон отримав три премії "Оскар".

Більше десяти років Кемерон займався створенням науково-фантастичного фільму «Аватар». За сюжетом картини колишній морський піхотинець, паралізований Джейк Саллі, прилітає на планету Пандора, населену гуманоидной расою На'Ві, і стає оператором аватара - дистанційно керованого тіла Оматікайя. Землянин виявляється в центрі конфлікту рідної і місцевої культур, що означає початок смертельно небезпечних пригод. При створенні фільму використовувалися революційні технології. Велика частина фільму створена за допомогою комп'ютерної графіки, актори виконували ролі На'Ві за допомогою технології захоплення руху. Крім того, фільм був знятий у форматі 3D і зробив революцію в кіно. Після успіху "Аватара" кінематограф пережив бум 3D-фільмів. «Аватар» став новим тріумфом режисера. К1 вересня 2010 року касові збори картини в усьому світі склали 2,8 млрд дол., Що стало новим рекордом касових зборів за всю історію, залишивши «Титанік» позаду (касові збори в світі - 1,8 млрд дол.).
Ім’я:
29 липня 2021
Ваш коментар
Гість
Гість 08 грудня 2015 09:13
0
Дуже дякую
.