Ваня Чернюл


Vanja Cernjul
Дата народження:
03 червня 1968

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Оператор, продюсер.

Місце народження: Загреб, Хорватія.

Знімати кіно навчався в Академії драматичного мистецтва, яку закінчує в 1995 році. Після він вирішує для більшого досвіду вступити до Tisch School of the Arts in New York City, де закінчив магістратуру. Туди він пішов з рекомендаційним листом одного режисера, коли відвідав тематичний семінарій в Будапешті. Показуючи професійне ставлення до роботи, вже на ранніх порах отримує різні нагороди. Йому особливо пощастило в тому, що за два роки багато хто із студентів кіношколи в Нью-Йорку вчилися якраз на режисерів і знімати було що, навіть з отримання диплома.

У 1995 році, після отримання ступеня бакалавра оператор одружується на ФРЮ Нівес, з якою розлучається в 2002 році. У пари є син.

Перший час оператор знімав фільми часто телевізійного формату, на території рідної Хорватії. З приходом нульових, у другій половині першого десятка працює над проектами американського виробництва. У 2008 році був номінований на Еммі в категорії Краща операторська робота за американський серіал. Далі він працює над серіалами "Сестра Джекі" і "Убити нудьгу", за перший з яких він знову потрапляє в номінацію на Еммі за операторську роботу. Після цього американські режисери запрошують його і для роботи над повнометражним кіно. Так він у 2012 році знімає стрічку "Віолет і Дейзі" володаря статуетки Оскар Джеффрі Флетчера. Зараз кінематографіст живе в Нью-Йорку. Назад додому не збирається, хоча іноді їздить до рідного Загреб.
Ім’я:
23 червня 2021
Ваш коментар