Гуріндер Чадха


Gurinder Chadha
Дата народження:
10 січня 1960

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Британська сценаристка, кінорежисер і продюсер індійського походження.

Гуріндер Чадха народилася в Найробі, Кенія. У 1961 році її сім'я переїхала до Великобританії і оселилася в Лондоні, в районі Саутхолл. По закінченню школи Гуріндер Чадха вступив до університету Східної Англії, де вивчала політику і економіку, а в 1984 році - в Лондонський коледж комунікацій.

В середині вісімдесятих Чадха розпочала свою кар'єру на радіо, потім працювала журналісткою в новинній службі «Бі-Бі-Сі». У 1989 році Чадха випустила документальний фільм «I'm British, but ...», присвячений життю британців азійського походження. У 1990 Гуріндер Чадха відкрила продюсерську компанію, яка в якості першого фільму випустила 11-хвилинний фільм «Nice Arrangement» (1991), що розповідає про британсько-азіатської весіллі. Її фільм «Bhaji on the Beach» (1993) завоював численні міжнародні нагороди, як, наприклад, BAFTA в номінації «Кращий Британський фільм» і Evening Standard British Film Award в номінації «Кращий дебютант в Британському кіно».

Фільм «Що готуємо?» (2000) брав участь в кінофестивалі Санденс; сценарій фільму був першим британським сценарієм, що потрапили в Письменницьку Лабораторію Інституту Санденс. Чадха отримала нагороду «Кращий британський режисер» в London Film Critics 'Circle Award. Фільм «Грай, як Бекхем» (2002), при зйомках якого Гуріндер Чадха виступила як режисер, продюсер і сценарист, до появи «Мільйонера з нетрів» був найкасовішим фільмом британської режисури. Успіх фільму був міжнародним, він був в топі продажів в Америці, Новій Зеландії, Швейцарії та ПАР, а також виграв Golden Globe Nomination for Best Picture (Musical or Comedy), BAFTA Nomination for Best British Film, European Film Academy Nomination for Best Film і Writers Guild of America Nomination for Best Original Screenplay. У 2004 Чадха випускає «Наречену і забобони» - фільм в боллівудським стилі за мотивами роману Джейн Остін «Гордість і упередження».
Ім’я:
23 липня 2021
Ваш коментар