Сільвен Шоме


Sylvain Chomet
Дата народження:
10 листопада 1963

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Сільвен Шоме - французький аніматор, кінорежисер і творець коміксів. Також в світі кіно його знають як сценариста, актора і композитора, широко відомий глядачам як автор мультфільмів «Тріо з Бельвіля» і «Ілюзіоніст».

Сільвен народився 10 листопада 1963 року в місті Мезон-Лаффит (зараз Івелін), біля Парижа у Франції. У старшій школі він заглибився в вивчення мистецтва і закінчив навчання в 1982 році. З ранніх років Шоме любив малювати, і після школи продовжив освіту в Парижі у Вищій школі прикладних мистецтв, після чого в 1987 році також став випускником Європейської школи образотворчих мистецтв в Ангулемі. Під час навчання і після закінчення Альма-матер Сільвен захопився створенням коміксів, його перший комікс «Secrets of the Dragonfly» був опублікований в 1986 році. У 1992 році Сільвен став автором коміксу «The Bridge in Mud», а через рік виступив автором історії для коміксу Ніколя де Кресі «Léon-la-Came», який був опублікований в 1995 році в журналі «À Suivre», а в 1996 отримав премію «René Goscinny Prize». Через рік (у 1997) ще один комікс «Ugly, Poor, and Sick», створений Шоме у співавторстві з Кресі виграв приз «Alph-Art Best Comic Prize» на фестивалі коміксів «Angoulême».

У 1988 році Сільвен переїхав до Лондона, де працював в якості аніматора на студії Річарда Пурдума. У вересні того ж 1988 він почав працювати позаштатно, створюючи рекламні ролики для компаній «Renault», «Swissair», «Principality» і «Swinton». Крім того, Сільвен займався створенням відеокліпів і телевізійних рекламних роликів.

З 1991 року Шоме працював над своїм першим короткометражним анімаційним фільмом, використовуючи досвід, накопичений у співпраці з Ніколя Кресі. У 1993 році Сільвен переїхав до Канади, де і закінчив свою дебютну режисерську роботу - «Стара дама і голуби», де він також виступив як сценарист (разом з Аланом Джілбі і Девідом Фрідманом). Прем'єра відбулася в 1996 році, і в тому ж році анімаційний фільм вже збирав нагороди на різних міжнародних кінофестивалях. «Стара дама і голуби» удостоївся призу журі та призу глядацьких симпатій на фестивалі «Angers Premiers Plans», отримав премію «BAFTA», став переможцем міжнародного фестивалю анімаційного кіно «Annecy» в 1997 році, а також номінувався на «Оскар» у категорії «кращий анімаційний короткометражний фільм».

У 2003 році на екрани вийшов новий анімаційний фільм Шоме - «Тріо з Бельвіля», який став першою повнометражною роботою режисера (тривалість 80 хвилин). «Тріо з Белвілля» двічі номінувався на «Оскар», а ім'я Шоме стало відомим далеко за межами його батьківщини. Цей фільм також посварив двох друзів і колег - Ніколя де Кресі звинуватив Шоме в плагіаті, так як стиль графіки в картині дуже нагадував ранні роботи Кресі, а особливо його «Le Bibendum Céleste», яку він створив ще в 1994 році.

У 2006 році Сільвен став одним з двадцяти режисерів популярного французького кіноальманаху «Париж, я люблю тебе», його п'ятихвилинна історія «Сьомий округ. Ейфелева вежа» стала однією з найромантичніших частин картини. Крім того, невеликий фрагмент фільму став першою роботою Шоме в художньому кіно.

Наступним проектом Шоме став анімаційний фільм «Ілюзіоніст», прем'єра якого після тривалих затримок (прем'єра була запланована ще в 2007 році) відбулася в рамках 60-го Берлінського кінофестивалю в лютому 2010 року. Сценарій фільму Шоме написаний за нереалізованим сценарієм французького міма, режисера і актора Жака Таті, який був їм створений ще в 1956 році. Таті хотів створити глибоку візуальну розповідь про взаємини батька і доньки, що і спробував реалізувати на екрані Шоме, в чому фінансово його підтримала компанія «Pathé Pictures», виділивши на створення фільму 10 мільйонів фунтів стерлінгів. Шоме глибоко перейнявся ідеєю свого дітища і навіть сам написав музичну композицію, яка стала саундтреком фільму.

У серпні 2013 року на широкі екрани нарешті вийшла перша повнометражна художня стрічка Шоме - комедія «Мій Аттіла Марсель», в якій знялися Гійом Гуи, Анн Ле Ні і багато інших. Автором сценарію історії про тридцятирічного юнака Поля і його ексцентричну сусідку мадам Пруст виступив сам Шоме. Прем'єра картини відбулася на кінофестивалі в Торонто в 2013 році.

У творчій біографії Сільвена був ще один проект - «Barbacoa», який повинен був вийти на екрани в 2005 році, але через відсутність фінансування був заморожений. Також анімаційна картина «The Tale of Despereaux» повинна була стати першим комп'ютерним анімаційним фільмом Шоме, але посварившись з продюсерами студії, Шоме покинув проект. Ще в середині 2000-х років Сільвен Шоме заснував студію «Django» в Единбурзі в Шотландії. Ці нереалізовані проекти повинні були стати першими фільмами, випущеними на новоспеченій студії. Але справи в компанії йшли зовсім не гладко, відсутність фінансування і брак кваліфікованих кадрів звела на «ні» всі амбіції Шоме.

Зараз у планах режисера створення фільму за незакінченою повістю Федеріко Фелліні «Тисяча миль», в якому сценаристами виступлять Томмазо Росселліні і Дем'ян Грегорі. Твір буде створено у вигляді змішання ігрового кіно та анімації. Старт зйомок запланований на 2015 рік. Також Шоме виношує ідею нового мультфільму «Іван дурень».
Ім’я:
29 липня 2021
Ваш коментар