Джон Коллі


John Collee

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Джон Коллі - британський сценарист, продюсер і письменник. Народився в 1955 році в родині професора бактеріології Единбурзького університету Ж. Джеральда Коллі і Ізобель МакНей Коллі. Коллі виріс в Единбурзі, в Індії та Шотландії. Він навчався медицини в Единбурзькому університеті, а після закінчення практикувався в Кембриджі і Брістолі. Також він працював доктором у Великобританії, на Соломонових островах, Шрі-Ланці, Мадагаскарі і на території колишнього Радянського Союзу. Паралельно з лікарською практикою, Коллі пробував себе в письменницькій справі. І на третьому курсі проходження медичної практики він закінчив свій перший роман - медичний трилер «Kingsley's Touch», який був опублікований в 1984 році. Через три роки (у 1987) Коллі випустив свою наступну книгу - «A Paper Mask» («Паперова маска»). Його роман було вирішено екранізувати, і Джон узявся за створення сценарію для англійського режисера Крістофера Морахен, чий однойменний фільм вийшов у 1990 році.

З доходів, отриманих з попередньої роботи, Коллі почав створення свого наступного роману «The Rig», опублікованого в 1991 році. Приблизно в той же час, Джон став вести колонку про подорожі, науку й медицину в щотижневому оглядачі «The Observer». Так він продовжував працювати протягом 6 років. Крім того, Коллі став одним з перших членів організації британських письменників і кінематографістів «The Groucho Club», в якій були Річард Кертіс, Хелен Філдінг, Пол Грінргасс і Річард Райнер.

Під час поїздки до Азербайджану, коли Коллі супроводжував групу медичної допомоги, він познайомився зі своєю майбутньою дружиною - Деборою Сноу, яка працювала кореспондентом в Москві для австралійського радіомовлення. Якраз в цей час він працював над романом «Королівство сліпих» про радянську медицину. Незабаром Коллі довелося покинути територію СРСР для подальшої практики на Соломонових островах. Дебора поїхала разом з ним, і в подорожі у них народилася перша дитина.

Недовго Коллі працював в Лондоні, а потім відправився в Сідней для співпраці з австралійськими режисерами. Для режисера Пітера Уіра Джон написав сценарій, який у 2003 році перетворився у пригодницький військовий фільм «Хазяїн морів: На краю Землі», головну роль в якому виконав Рассел Кроу. Сценарист також працював з австралійським режисером Джоном Міллером, разом з яким створив сценарій для сімейного мультфільму «Роби ноги» (2006). В 2011 Коллі трудився над продовженням мультфільму - «Роби ноги-2».

Останні роботи сценариста безпосередньо вказують про його усвідомленості в науках природознавства. В 2009 на широкі екрани вийшла біографічна драма «Походження» режисера Джона Еміела, про великого вченого Чарльза Дарвіна, в той період, коли він випустив свій всесвітньо відому працю «Походження видів». Також Коллі виступив співавтором сценарію до анімаційного фільму «Прогулянки з динозаврами», над яким працювали аніматор Беррі Кук і відомий творець фільмів і програм для ВВС Ніл Найтінгейл.

Разом з дружиною і трьома дітьми Коллі живе у Сіднеї і продовжує роботу над сценаріями фільмів, випуск яких запланований вже в найближчі роки, серед них австралійська стрічка «Молода кров», пригодницька картина китайського режисера «Тотем вовка», сімейний фільм «Рассел» і багато інших.
Ім’я:
14 червня 2021
Ваш коментар