Джордж Кьюкор

Увійти через
Реєстрація
 

Джордж Кьюкор
 
Джордж Кьюкор (George Cukor)
Дата народження: 07 липня 1899 1899-07-07
Дата смерті: 24 січня 1983 1983-01-24
Біографія
 

 Американський кінорежисер і сценарист, багато з фільмів якого - «Обід о восьмій», «Філадельфійська історія», «Газове світло», «Ребро Адама» і «Моя прекрасна леді» (1964, премія «Оскар» за кращу режисуру) - увійшли в золотий фонд Голлівуду.

Народився в Нью-Йорку в сім'ї євреїв з Угорщини. В якості рядового воював на фронтах обох світових воєн. З 1920 р працював в театрах Бродвею, в 1928 р перебрався до Голлівуду. У 1930-і роки працював під керівництвом знаменитого продюсера Девіда Селзника над екранізаціями європейської класики (включаючи «Девіда Копперфільда»). За задумом Селзника, саме Кьюкор повинен був зняти кіноверсію «Віднесених вітром», однак незадовго до початку зйомок він вийшов з проекту.

Кьюкор був відомий сумлінною працею з акторами. Йому належить в цьому відношенні цікавий рекорд: троє акторів за фільми Кьюкора були удостоєні «Оскара» за головну чоловічу роль. За «Газове світло» отримала свій «Оскар» легендарна Інгрід Бергман. На рубежі 1940-х і 1950-х він зняв чотири фільми з актрисою Джуді Холідей, яка за один з них також удостоїлася «Оскара». У Кьюкора зіграла свою першу роль 4-разова володарка «Оскара» Кетрін Хепберн, а Грета Гарбо - свою прощальну роль.

Передостання робота Кьюкора в кіно принесла йому досвід співпраці з радянськими кінематографістами: на хвилі розрядки, спільно студіями 20th Century Fox і «Ленфільм» був знятий фільм-казка «Синій птах» за однойменною п'єсою Моріса Метерлінка.

За межами знімального майданчика Кьюкор був відомий як бонвіван. Регулярні вечірки на його віллі збирали безліч голлівудських знаменитостей. Жінками він не цікавився, жив з молодими чоловіками. Одного разу його навіть заарештували за «непристойну поведінку», однак завдяки втручанню голлівудських ділків справу вдалося швидко зам'яти. Кьюкор помер від серцевого нападу 24 січня 1983 року і був похований на «зоряному» цвинтарі Глендейл. Залишив після себе стан в кілька мільйонів доларів.

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
9.0 / 10 Голосів: 1
Коментарі
 
Ім’я
27 травня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговоренняfk tw