Бенедикт Камбербетч


Benedict Cumberbatch
Дата народження:
19 липня 1976

Рейтинг персони

9.5 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 37

Біографія

Англійський актор.

Бенедикт Тімоті Карлтон Камбербетч народився 19 липня 1976 року в Лондоні, Англія, Великобританія. Він є сином акторів Тімоті Карлтона і Ванди Вентхам. Початкову освіту Бенедикт отримав в школі Брамблтай в Західному Сассексі, а потім її продовжив у престижному навчальному закладі Херроу (північний захід Лондона). Там же він вперше мав можливість проявити себе на сцені. Після навчання Камбербетч поїхав на рік в Тибет, де працював викладачем англійської мови. Потім Бенедикт пішов до Манчестерського університету, де отримав ступінь бакалавра мистецтв за спеціальністю драма. Після закінчення університету Камбербетч продовжив театральну освіту в Лондонській академії музичного та драматичного мистецтва, має ступінь магістра мистецтв за спеціальністю класичного актора театру.

З 2001 року Бенедикт грав головні ролі в класичних п'єсах в Театрі під відкритим небом в Рідженсі-Парку, театрах Алмейда, Ройал Корт і в Королівському національному театрі. Був номінований на нагороду Лоуренса Олів'є за кращу роль другого плану Тесмана в Гедді Габлер.

Дебют Камбербетча на екранах відбувся в 2002 році з невеликої ролі на ТБ в Поля золота. Через рік актор зіграв уже в 6 епізодах серіалу Трохи за сорок.

У перші роки своєї діяльності в кіно і на телебаченні актор знімався або в маловідомих картинах, або займав епізодичні ролі. Тільки за 2006-2008 роки британець засвітився в декількох непоганих стрічках: Потрапити в десятку, Спокута, Ще одна з роду Боллейн.

З 2010 року і до цього дня йде серіал, який приніс Камбербетчу популярність – Шерлок. Саме завдяки цьому втіленню на екрани культового персонажа в сучасній обробці більшість і почула про британця.

З інших робіт 2010-2011 варто згадати Шпигун, вийди геть, Бойовий кінь, Третя зірка.

У 2013 році Бенедикт зіграв в успішних картинах Стартрек: Відплата і 12 років рабства.

2014 рік у кар'єрі актора запам'ятався фільмом Гра в імітацію, за який Камбербетч в наступному році був номінований на кінопремію Оскар за Кращу чоловічу роль.

20 жовтня 2016 року відбулася прем'єра картини Доктор Стрендж, де Бенедикт зіграв головну роль. Цікавий факт, що, як і сам актор, його персонаж провів деякий час в горах Азії. Камбербетч знову зіграє з партнером по знімальному майданчику стрічки 12 років рабства Чіветелем Еджифором.

14 лютого 2015 Бенедикт одружився з актрисою Софі Хантер. 1 червня 2015 року в пари народився син Крістофер Карлтон Камбербетч.Постери
Ім’я:
27 вересня 2021
Ваш коментар