Тоні Кертіс


Tony Curtis
Дата народження:
03 червня 1925
Дата смерті:
29 вересня 2010

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

 Американський актор.

Актор зіграв більш, ніж в ста фільмах, дуже різні ролі, від легких комедій, до серйозних драм. У числі відомих акторських робіт Кертіса такі фільми, як «В джазі тільки дівчата», «Солодкий запах успіху», «Великі перегони», «Скуті одним ланцюгом» і «Вікінги». На заході кар'єри Тоні Кертіс багато часу приділяв телебаченню.

Народився в Нью-Йорку в єврейській сім'ї вихідців з Матесалька, міста на північному сході Угорщини - Еммануеля Шварца і Елен Кляйн. Під час Другої світової війни був поранений японцями під час оборони острова Гуам. Дебютував на великому екрані в епізодичній ролі танцюриста румби в класичному фільмі жанру нуар - «Хрест-навхрест» (1949). Образ Кертіса в цих ранніх фільмах був розрахований на те, щоб підкорити аудиторію дівчат-підлітків. Його зачіска стала такою модною, що її копіював сам Елвіс Преслі. Подейкують, що студія Universal отримувала щотижня понад 10 000 листів шанувальниць з проханнями вислати локон з голови Тоні Кертіса. У 1953 році актор зіграв Гаррі Гудіні в однойменному фільмі разом зі своєю дружиною, Джанет Лі. Його дочка від цього шлюбу, Джеймі Лі Кертіс, стала відомою актрисою. Після розлучення з Лі в 1962 році у Кертіса було ще п'ять дружин, причому його остання обраниця молодша за нього на 42 роки. Незважаючи на популярність у публіки, критики ставилися до молодого актора зі зневагою. У пошуках більш серйозних ролей, Кертіс в 1957 році блискуче зіграв в екранізації п'єси Лемана «Солодкий запах успіху». На наступний рік він був висунутий на «Оскар» за роль в гучній соціальній драмі про хиткість расових відмінностей - «не схилили голови».

У 1958-62 роках Кертіс був одним з найбільш затребуваних акторів Голлівуду. За цей час він знявся разом з Кірком Дугласом в крупнобюджетних історичних блокбастерах - «Вікінги» і «Спартак». У 1958 році зіграв разом з Френком Сінатрою у фільмі «Королі вирушають в дорогу [en]». У 1962 році разом з Юлом Бріннером в екранізації повісті Н. В. Гоголя «Тарас Бульба». Однак найяскравішою сторінкою в його кінобіографії стала роль у легендарній комедії «В джазі тільки дівчата» (1959). Після успіху цього фільму кар'єра Кертіса дала серйозний крен в сторону комедії, але колишню популярність повернути не вдалося. У 1970-ті роки Кертіс перестав брати участь у великих голлівудських проектах і перебрався на телебачення.

Тоні Кертіс помер у себе в будинку в Лас-Вегасі 29 вересня 2010 року від зупинки серця. На похоронах Арнольд Шварценеггер відзначив, що Кертіс не бажав почуватися старим. «Ну скажіть, хто ще міг би роздягтися догола в 80 років?» - заявив Шварценеггер, маючи на увазі зйомки Кертіса для журналу Vanity Fair в 2005 р Як розповіли родичі Кертіса, його поховали з його улюбленими речами: в труну артиста поклали капелюх, шарф від модного дому Armani, пару рукавичок, екземпляр його улюбленого літературного твору - роману «Ентоні нещасний» Херві Аллена, а також смартфон iPhone.Постери
Ім’я:
30 липня 2021
Ваш коментар