Р.Дж. Катлер


R.J. Cutler

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Р. Дж. Катлер - американський продюсер, режисер, актор і сценарист, який отримав популярність завдяки своїм телепроектам і документальним картинам. Катлер є номінантом на премію «Оскар», «Еммі», «Cinema Eye», телевізійної нагороди «Television Academy Honor» та інших. У 2009 році музей Телебачення і Радіо представив п'ятиденну ретроспективу його фільмів.

Р. Дж. Катлер народився в 1962 році в єврейській родині, яка мешкала в Грейт Нек в Нью-Йорку. У 1979 році він став випускником школи «Great Neck North Senior», після чого вступив до Гарвардського університету і в 1984 році отримав диплом з відзнакою в галузі теорії драми і літератури. Також він був лауреатом престижної премії «Hoopes».

У 1991 році Катлер продовжив свою професійну освіту і став студентом Південнокаліфорнійської театральної школи та школи кіно і телебачення «USC». З 1992 року він уже виступав як продюсер і режисер документальних фільмів.

Свою творчу кар'єру Катлер почав як театральний режисер і став одним з перших режисерів, відібраних для програми навчання «New York Drama League's Director's Apprenticeship Program». Катлер трудився режисером і продюсером в театрі «American Repertory Theater», також асистував американському постановнику Джеймсу Елліоту Лапіну у створенні бродвейського мюзиклу «Into the Woods». Також в театральних колах він відомий як режисер-резидент спільноти «New Dramatists».

За свою творчу кар'єру Катлер став продюсером величезної кількості театральних постановок і радіо шоу. У 1990 році він виступив одним з творців національного радіо шоу «Heat» з відомим американським журналістом Джоном Хокенберрі.

У 1992 році Катлер і його партнерка по цеху Венді Еттінгер вирішили створити фільм про першу президентську кампанію Біла Клінтона. Картина «Військова кімната» була створена режисерами Крісом Хегедус і Д. А. Пеннебейкер в стилі сінема верьіте і представлена на кінофестивалі в Торонто в 1993 році. Фільм пізніше демонструвався на кінофестивалях в Нью-Йорку і Берліні, в 1993 році номінувався на «Оскар» у розділі документального кіно, а також отримав премію «National Board of Review Award» за кращу документальну картину. У 2008 році, 16 років потому, команда знову об'єдналася для створення фільму «The Return of the War Room», який показували в ефірі «Sundance Channel». У 2013 році фільм отримав нагороду «Legacy Award» як «натхненник нового покоління кінематографістів».

У 1994 році Катлер разом з режисером і продюсером Девідом Ван Тейлором витратили 11 місяців на створення нової документальної стрічки політичної тематики «A Perfect Candidate», прем'єра якої відбулася на Незалежному кінофестивалі в Лос-Анджелесі в квітні 1996 року.

У 2010 році «Washington Post» включив «Військову кімнату» і «A Perfect Candidate» в список кращих документальних фільмів за всю історію.

З 1996 року Катлер виступав продюсером щотижневого телевізійного шоу «Edgewise», в якому були представлені інтерв'ю та створені ним короткі документальні фільми. На кінофестивалі «Nantucket» у 1997 році були продемонстровані 10 короткометражок з цієї програми, а одна з них («American Auteur» режисера Джорджа Хікенлупера) брала участь у конкурсній програмі кінофестивалю «Sundance».

В 2005 році Катлер виступив продюсером картини «Ten Days That Unexpectedly Changed America», яка була номінована на «Еммі», а також став режисером і продюсером фільму «Shays Rebellion: The First American Civil War», у створенні якого брав участь аніматор, номінований на премію «Оскар» Білл Плімптон.

У 2009 році Катлер зняв документальну картину про творців легендарного журналу «Vogue», які розповідають про те, з чим доводиться стикатися, щоб залишатися на гребені Високої моди. Після цього проекту Катлер вирішив заглибитися в ігрове кіно. У 2011 він виступив як продюсер комедії режисера Джейка Кездана «Весна / Осінь», а через рік став одним з режисерів і продюсерів музичного серіалу «Нешвілл»: з 2012 по 2014 рік він працював над 43 епізодами стрічки.

У 2013 році він підписав контракт з «CBS» про створення пілотної серії шоу про політичну сім'ю Кеннеді «The Ordained», проте проект був заморожений.

Влітку 2014 на екрани вийшов фільм «Якщо я залишуся», який став дебютною режисерською роботою Катлера в художньому кіно. Драма була створена за мотивами однойменного роману Гейл Форман. У головній ролі виступила американська актриса Хлоя Грейс Морец.

Катлер продовжує роботу в ігровому кіно і зараз працює над своєю наступною картиною - комедією «Fabulous Nobodies», а також в якості продюсера готує до виходу документальний біографічний фільм з Марлоном Брандо «Listen to Me Marlon».
Ім’я:
19 червня 2021
Ваш коментар