Тоні Данца


Tony Danza
Дата народження:
21 квітня 1951

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Американський актор театру, кіно і телебачення Тоні Данца народився в Брукліні 21 квітня 1951. Справжнє ім'я актора Антоніо Сальваторе Яданц. Батьки, вихідці з Італії, переїхали в передмістя Нью-Йорка, містечко Мелверн, коли Тоні виповнилося 14 років. Батько працював сміттярем в Брукліні, а Тоні навчався у звичайній загальноосвітній школі, яку закінчив в 1968 році, і судячи з розповідей в першому епізоді свого шоу «Навчіть: Тоні Данца» був не надто старанним учнем. Після закінчення школи вивчав історію в Дабекському університеті, а в 1972 році отримав ступінь бакалавра. Під час навчання зробив своє перше татуювання малюнка Keep on Truckin художника Роберта Крамба. Потім «колекцію» поповнило татуювання на плечі, це малюнок двох рукавичок і напис Keep Punching. Дитинство і юнацтво Тоні було не безхмарним. Батьки Енн Камісса і Метті Яданц померли від раку. У сім'ї Яданц була ще одна дитина - молодший брат (Метті-молодший), який зараз володіє рестораном в Лос-Анджелесі. Навчаючись у коледжі Тоні Данца обзавівся власною сім'єю, перша дружина Ронде Йомала народила майбутньому актору двох дітей. Подальше життя занесло Данца на боксерський ринг, де він домігся успіхів у професійному боксі. З 1976 по 1979 рік він виграв 9 з 12 боїв. Після цього займав посаду адміністратора боксерського залу в Нью-Йорку.

Кінокар'єра Данца почалася з участі в ситкомі «Таксі» (1978 - 1983), в якому актор постав в образі таксиста і боксера Тоні Банти. Наступним проектом була робота в ситкомі «Хто тут бос?» (1984 - 1992), де він виконав роль батька-одинака Тоні Мічеллі. Ці ролі стали справжнім успіхом для Тоні Данца, його полюбили глядачі і високо оцінили критики, він був чотири рази номінований на премію «Золотий глобус». За свою майже півстолітню кар'єру брав участь у різних шоу, з'являвся в найрізноманітніших образах в кіно і на телебаченні. Дебютним фільмом в якості кіноактора для Данца став «Голлівудські лицарі» (1980). Його обличчя знайоме з комедійного серіалу «Хадсон-стріт» (1995 - 1996), серіалів «Живі ляльки» (1989), «Сімейний закон» (1999 - 2002), «Рита отжигает» (2008 - 2009). У 1999 році в номінації «Кращий запрошений актор в драматичному серіалі» був у числі претендентів на премію Еммі (за роль в серіалі «Практика»). Він знімався у фільмах різних жанрів і напрямів, серед яких драма «12 розгніваних чоловіків» Вільяма Фрідкіна, «Пророк» Джоша Еванса, трилер «Смертельні шепоти» Білла Р. Нортона, «Страсті Дон Жуана» Джозефа Гордон-Левітта та інші.

Крім зйомок у кіно Тоні Данца два роки був ведучим ранкових ток-шоу на телебаченні. Останній випуск ток-шоу відбувся 15 вересня 2006 року. Також вів реаліті-шоу «Навчіть: Тоні Данца», трансляція якого була припинена в 2010 році.
Ім’я:
22 вересня 2021
Ваш коментар