Кіран Дарсі-Сміт


Kieran Darcy-Smith
Дата народження:
12 червня 1965

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Кіран Дарсі-Сміт - австралійський актор в кіно і на телебаченні, режисер, сценарист і продюсер, а також автор саундтреків до двох кінострічок, відомий за фільмами «Пальці віялом», «За законами вовків», «Квадрат», «Печера» та багатьом іншим.

Кіран народився 12 червня 1965 року в Мон-Вейлі, Сідней, Австралія. Перші професійні кроки зробив як актор в австралійських фільмах в кінці 1980-х роках. Його дебютна роль відбулася в драматичному серіалі «Додому і в дорогу» в 1988 році. Перші роки акторської кар'єри Дарсі-Сміт відточував свою майстерність в серіалах, його можна було побачити в епізодах багатосерійних стрічок «Поліцейський загін порятунку», «Блу-хилери», «Водяні щури», «Занепалі ангели», «Поклик вбивці», «Дика сторона», «Всі святі» та інших.

У 1996 році Кіран звернувся до режисури і поставив свій перший короткометражний фільм (разом з режисером Нешем Едгертоном) - бойовик «Завантажений», до якого сам написав сценарій і виступив як продюсер. Крім того, він виконав у стрічці головну роль і сам придумав музичне оформлення. А через два роки Кіран у співавторстві з Едгертоном завершив роботу над своїм другим фільмом, створеним ним за власним сценарієм - бойовиком «Bloodlock», в якому також виконав одну з ролей. Його фільми отримали призи на фестивалі «Flickerfest International Short Film Festival Award» у категорії «Кращий фільм».

Також з 1996 року Дарсі-Сміт є членом кіноспівтовариства «Blue-Tongue Films», що займається створенням художніх фільмів. Серед решти учасників компанії - Неш Едгертон, Люк Дулан, Мира Фоулкес, Спенсер Сюззер і Девід Мішо.

У 1999 році Дарсі-Сміт вперше з'явився на екранах в повнометражному фільмі - кримінальної комедії «Пальці віялом», знятої режисером Грегором Джорданом. Після цього через рік глядачі змогли ознайомитися з ще однією короткометражною стрічкою, створеної Кіраном «Острів», яка отримала приз «Tropicana Award» у 2000 році.

З початком 2000-х Кіран продовжував зніматися, виконавши до сьогоднішнього дня більше двадцяти ролей. У 2001 році він з'явився в короткометражному фільмі свого колеги Неша Едгертона «Рекламування», а також в декількох серіалах, серед яких «Дочки Маклеода», «Молоді леви», «Завжди зеленіше», «Синьо-білий комірець» і «Дурна, дурна людина».

Дарсі-Сміт крім акторської діяльності також займався викладанням в Сіднейській школі екранного мистецтва і телебачення для акторів. Через деякий час він почав зніматися в Америці. У 2005 році Кіран виконав роль Строда у фільмі жахів Брюса Ханта «Печера». У 2007 актора можна було побачити в ролі Гаррі в австралійському серіалі «Небезпечні ігри» і в одній з головних ролей драми «Вересень», знятої режисером Пітером Кастейрсом. Через рік Кіран знову, співпрацюючи зі своїм другом Нешем Едгертоном, знявся в його новій кримінальній драмі «Квадрат», а також виконав одну з головних ролей в короткометражному кримінальному фільмі Джоела Едгертона «Список» (2008).

У 2009 році Кіран Дарсі-Сміт з'явився відразу в декількох картинах: кримінальному трилері Девіда Мішо «За законами вовків», в якому виконав роль Джона Харропа і серіалах «Моє місце» і «Спецвідділ з порятунку». Через рік Кіран знявся у фільмі жахів Ендрю Траукі «Відкрите море: Нові жертви» і займався роботою над створенням свого нового фільму - детективної драми «Не говори нічого», яка вийшла на екрани в січні 2012 року. Сценарій він написав у співавторстві зі своєю дружиною Фелісіті Прайс, яка, до слова, стала виконавицею головної ролі разом з Джоелом Едгертоном. Фільм був удостоєний номінації призу журі в категорії «Кращий драматичний фільм» в 2012 році.

Зараз Кіран Дарсі-Сміт працює над трьома новими картинами, серед яких вестерн «By Way of Helena», кримінальна стрічка «День пам'яті», а також одна з частин кіноальманаху «Сідней, я люблю тебе». Крім того, Кіран є одним із сценаристів пригодницького бойовика «Вторгнення: Битва за рай 2».

З січня 2006 року Кіран Дарсі-Сміт одружений на актрисі і сценаристці Фелістіті Прас, з якою разом виховує двох дітей - сина Джиммі (2008) та доньку Санні Валентин (2010).
Ім’я:
03 серпня 2021
Ваш коментар