Віола Девіс


Viola Davis
Дата народження:
11 серпня 1965

Рейтинг персони

8.3 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 6

Біографія

Американська актриса кіно і театру. 

Народилася в Сент-Метьюсі, штат Південна Кароліна, США. 

Віола Девіс поступила до Род-Айленд коледжу, який закінчила в 1988 році. Брала активну участь в театральних постановках місцевого студентського театру. В 2002 році Віола захистилася і отримала почесну докторську степінь — в області мистецтв. Крім того вона протягом чотирьох років вчилася в  Джуліардській школі, після закінчення якої придбала досить-таки корисні знання і навики. 

Віола перш за все відома як театральна актриса. В 2001 році Віола Девіс була нагороджена театральною премією "Тоні" за роль у постановці "Король Хедлі II". Крім того, Віола була удостоєна двох винагород "Drama Desk Award" — за роботу в "Король Хедлі II" і в 2004 році — за участь в бродвейській театралізованій постановці "Intimate Apparel". 

У кіно дебютувала роллю у фільмі "Суть вогню" (1996). У Віоли Девіс були багато ролей в кінофільмах, включаючи три кінострічки, поставлені Стівеном Содербергом ("Геть з очей", "Соляріс", "Рух"). Також її можна було побачити і на телебаченні — вона неодноразово брала участь в телевізійних проектах (наприклад, в серіалах "Закон і порядок", "Мандрівник" та інші). 

Серед її робіт у кіно можна назвати і такі картини як "Трафік" (2000), "Кейт і Лео" (2001), "Параноя" (2007), "Ночі в Роданті" (2008). 

Найбільшу популярність їй принесла роль у фільмі "Сумнів" (2008) за яку вона була номінована на премії "Золотий глобус" і "Оскар".Постери
Ім’я:
04 серпня 2021
Ваш коментар