Джеймс Демонако


James DeMonaco

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Джеймс ДеМонако - американський сценарист, продюсер і режисер в кіно і на телебаченні. Популярність йому принесли фільми «Судна ніч» і «Переговорщик».

Джеймс народився в 1969 році в Брукліні (Нью-Йорк, США). Перші кроки в світі кінематографа ДеМонако зробив в якості сценариста, а його дебютною роботою стала двадцятип’ятихвилинна короткометражна стрічка «Red» (1994), в якій він виступив співавтором сценарію разом з режисером фільму Гарі Надо. Продовжуючи співпрацювати разом з Надо через два роки вони написали сценарій до фантастичної комедії Френсіса Форд Копполи «Джек». А в 1998 році Джеймс разом з Кевіном Фоксом працював над сценарієм до кримінального бойовика з Семюелем Л. Джексоном і Кевіном Спейсі «Переговорщик», створеного режисером Ф. Гері Грейєм.

На початку 2000-х років ДеМонако почав працювати на телебаченні, створюючи сценарії до епізодів популярних телесеріалів, в числі яких «Напад на 13-у дільницю», «Точка вбивства» і «Зіткнення», в яких також виступив як продюсер. У 2005 році Джеймс став виконавчим продюсером і автором сценарію телевізійної кримінальної драми режисера Періс Барклая «Ненависть», а через рік виступив одним зі сценаристів фільму жахів «Вовки-перевертні» Джеймса Ісаака.

У серпні 2008 року на широких екранах вперше демонструвалася дебютна картина ДеМонако в якості режисера «Стейтен Айленд», знята ним за власним сценарієм. На головні ролі стрічки були запрошені Ітан Хоук, Вінсент Донофріо і Сеймур Кессел. Фільм отримав дуже змішані відгуки. Тим не менш, вже в 2013 році на екрани вийшов новий фільм режисера - психологічний трилер за сценарієм ДеМонако «Судна ніч», де в головній ролі знову з'явився Ітан Хоук. На створення трилера Джеймса надихнули серіал «Зоряний шлях» та науково-фантастична стрічка «Повернення архонтів». Вперше фільм показали 2 травня 2013 в США на кінофестивалі «Stanley», і вже після виходу в прокат трилер зібрав майже 90 мільйонів доларів, що в рази перевищує витрачені на створення 3 мільйони. Влітку в 2014 році була завершена робота над сіквелом фільму - «Судна ніч 2». Виконавцями головних ролей на цей раз виступили Френк Грілло, Кармен Еджого, Зої Соул, Зак Гілфорд і Кілі Санчес. Продовження зібрало ще більшу суму в прокаті - 108 мільйонів доларів при витраченому бюджеті в 9 мільйонів. У кіноколах фільм був визнаний одним з комерційних хітів року.

Зараз йде робота над створенням третьої частини фільму - «Судна ніч 3», яку обіцяють показати на широких екранах вже у 2016 році. Сценаристом і режисером знову виступить Джеймс ДеМонако, а про решту подробиць творці поки не розголошуються.
Ім’я:
29 липня 2021
Ваш коментар