Катрін Деньов


Catherine Deneuve
Дата народження:
22 жовтня 1943

Рейтинг персони

9.8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 4

Біографія

Актриса, продюсер

Катрін Фаб'єн Дорлеак народилася в Парижі, в сім'ї акторів - Моріса Дорлеака і Рене Сімоно. У родині було чотири дочки, одна з яких, Даніелла, від попереднього шлюбу матері.

Деньов почала свою кар'єру з невеликої ролі у драмі Андре Юнебеля "Гімназистки". На той момент актрисі виповнилося всього 13 років. Її молодша сестра Сільвія також взяла участь у зйомках. У титрах було зазначено "Катрін Дорлеак", але згодом вона взяла сценічний псевдонім матері, так як її старша сестра, Франсуаза Дорлеак, вже була відома в кіноіндустрії.

Хоча Катрін Деньов знімалася мало не щороку в період із кінця п'ятидесятих і до шестидесятих років, її проривом став мюзикл Жака Демі "Шербурзькі парасольки". Виконання ролі молодої закоханої дівчини підкреслило класичну красу актриси. Картина номінувалася на Оскар і Золотий глобус, а зрештою здобула Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю 1964 року. Наступний важливий проект в кар'єрі француженки показав іншу сторону Деньов. У трилері Романа Поланскі "Огида" Катрін зображує незайману, чий неврівноважений психічний стан загострюється і перетворює жертву на вбивцю. Крім номінації Британської академії, фільм став володарем нагород Берлінського кінофестивалю 1965 року - Срібного ведмедя і Призу міжнародної асоціації кінокритиків.

Наступною сходинкою в кар'єрі Деньов стала роль холодної домогосподарки, яка стає повією, у стрічці Луіса Бунюеля "Денна красуня". Цього разу фільм був удостоєний Золотого лева і Кубка Пазінетті на Венеціанському кінофестивалі 1967 року. Успіх забезпечив актрисі можливості для вибору, якими вона відразу скористалася, граючи в комедіях, адаптаціях казок і похмурих стрічках.

Хоча Катрін Деньов в основному грала і грає у французьких картинах, вона також з'явилася в декількох американських. Серед них "Квітневі безумства" з Джеком Леммоном і культовий фільм про вампірів Тоні Скотта "Голод" із Сьюзен Сарандон і Девідом Боуі.

На рахунку актриси більше ста картин, і навіть старіння не сповільнило її кар'єру. Після захоплення роботою відомого датського режисера Ларса фон Трієра в фільмі "Розсікаючи хвилі", вона отримала запрошення знятися в його драмі "Танцююча в темряві" із Бйорк.

У 2001 році Катрін Деньов можна було бачити в мюзиклі Франсуа Озона "8 жінок". З нею також знялися інші відомі французькі актриси: Ізабель Юппер, Еммануель Беар, Фанні Ардан. Картина номінувалася на Сезар і отримала нагороди від Берлінського кінофестивалю та Європейської кіноакадемії. Деньов озвучила маму головної героїні в мультфільмі Маржан Сатрапі і Венсана Паронно "Персиполіс". Сюжет розвивається навколо сім'ї з Іраку, яка переживає важкі часи, пов'язані з історією країни.

Катрін Деньов номінувалася і ставала переможцем багатьох відомих фестивалів та нагород. Серед них Оскар, Берлінський кінофестиваль, Каннський кінофестиваль, Сезар і багато інших.

У 2015 році вийшов фільм Жако ван Дормеля "Надновий заповіт", в якому у відомої француженки одна із головних ролей.

Катрін Деньов була одружена всього лише раз. Фотограф Девід Бейлі і актриса пробули в шлюбі 7 років. Вона також мала стосунки із режисером і сценаристом Роже Вадимом ("І Бог створив жінку", "Барбарелла"), італійським актором Марчелло Мастроянні і магнатом Canal + П'єром Лескюр. У Деньов двоє дітей і п'ять онуків.
Постери
Ім’я:
29 листопада 2020
Ваш коментар