Александр Деспла


Alexandre Desplat
Дата народження:
23 серпня 1961

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Французький композитор. 

Народився в Парижі, Франція. 

Його батько-француз і мати-гречанка познайомилися, коли вони обидва вчилися в коледжі Берклі (США, штат Каліфорнія). Незабаром після весілля щасливі молодята переїхали до Франції, де і з'явився на світ Александр

Вже у віці п'яти років талановитий хлопчик навчився грати на піаніно, а через деякий час освоїв трубу і флейту. З раннього дитинства музика стала невід'ємною частиною життя Александра, тому у виборі професії він анітрохи не сумнівався. Навчання у Франції, а потім і в США позитивно вплинула на його музичні смаки. Юного віртуоза цікавило все, від класики до сучасного джазу і рок-н-ролу, він прагнув не випускати з уваги жодну подію в світі музики, постійно удосконалюючи власний стиль і манеру виконання. 

Дебют Александра як кінокомпозитора відбувся в 1985 році, коли йому запропонували зайнятися музичним оформленням французької кінокартини "Ki lo sa?". Успішно дебютувавши, Деспла продовжив писати музику до фільмів у Франції. Незабаром його помітили і запросили до Голлівуду. 

Потрібно відмітити, Деспла не обмежується написанням інструментальних композицій для кіно, він також пише пісні, музику для театральних постановок. Його кращі симфонії можна почути у виконанні Лондонського симфонічного оркестру, Королівської філармонії, Мюнхенського симфонічного оркестру. На додаток до виконання і створення, Деспла займається і викладанням. Свого часу він проводив майстер-класи в Паризькому університеті і в лондонському Королівському музичному коледжі. 

Серед найбільш відомих фільмів, в яких звучать музичні композиції Деспла, такі фільми як "Дівчина з перловою сережкою" (2003), "Корсиканець" (2004),  "Казанова" (2005), "Сиріана" (2005), "Королева" (2006), "Розмальована вуаль" (2006), "Золотий компас" (2007), "Ларго Вінч: Початок" (2008), "Загадкова історія Бенджаміна Баттона" (2008), "Коко до Шанель" (2009), "Пророк" (2009) і багато інших. 

Зараз Александр Деспла вважається одним з найбільш популярних кінокомпозиторів світу, більшість критиків відзначають, що його музичний стиль гідний найвищих похвал. Проте, Деспла продовжує прагнути до досконалості, не втомлюючись наполегливо працювати, і дивує шанувальників все новими і новими віртуозними музичними композиціями. 

Чотири рази був номінований на премію "Оскар" за музику до фільмів "Королева", (2006) "Загадкова історія Бенджаміна Баттона" (2008), "Фантастичний містер Фокс"  (2009) і "Король говорить!" (2010). 

В 2007 році Деспла отримав премію "Золотий глобус" за музику до фільму "Розмальована вуаль" (2006).

Ім’я:
23 жовтня 2020
Ваш коментар