Гарет Едвардс


Gareth Edwards

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Гарет Едвардс - англійський режисер, сценарист і оператор. Народився в Нанінтоне графства Уорикшир у Великобританії в 1975 році. З самого дитинства мріяв пов'язати своє життя з кінематографом, особливо чітко визначився зі своєю метою, перебуваючи під враженням від фантастичної саги «Зоряні війни».

Перші кроки до здійснення своєї мрії зробив в якості художника, працюючи над створенням візуальних ефектів для британських телепроектів і науково-популярних фільмів. Слід зазначити, що Едвардс досяг успіху у своїй роботі, кілька років поспіль він номінувався на премії «Еммі» і «BAFTA» за кращі візуальні ефекти і графіку, а в 2006-му нарешті виборов нагороду за роботу над фільмом «Хіросіма». У 2005 році Гарет вже писав сценарії і пробував свої сили в ролі режисера деяких документальних стрічок для BBC («Кінець світу» 2005 і «Великі воїни» 2007-2008).

Перше серйозне досягнення в режисурі Едвардс зробив в 2008 році, під час участі в лондонському конкурсі «48 годин» в рамках фестивалю «Sci-Fi-London». Конкурсанти, за правилами проекту, повинні були самостійно (без втручання знімального колективу) зняти короткометражну науково-фантастичну стрічку всього за дві доби. 5-хвилинна робота Едварда «Factory Farmed» була оцінена журі та завоювала перше місце. Ця картина є своєрідною преамбулою до першої повнометражної стрічки Гарета - фантастичного трилера «Монстри», прем'єра якого відбулася восени 2010 року. У професійних колах досить утішно відгукнулися про дебютну роботу режисера, взявши до відома непогані касові збори в кінопрокаті при відносно невеликому бюджеті картини. Також фільм був високо оцінений критиками різних країн на міжнародних кінофестивалях. Творці фільму стали володарями премією Лондонського гуртка кінокритиків і Премією Британського незалежного кіно, а також опинилися в числі номінантів на премію «Імперія» та «BAFTA Film Award» за кращий кінодебют.

Крім того, успіх «Монстрів» вплинув на подальшу кар'єру Едвардса, наступну свою картину він знімав вже в Голлівуді. Американські майстри виділили молодому режисерові великий бюджет для створення фантастичного бойовика «Годзилла». Тридцята за рахунком кіноверсія про Годзіллу вийшла на екрани 14 травня 2014 року. Після гучної прем'єри було вирішено запустити зйомки сиквела фільму, процес роботи над яким вже офіційно стартував. Крім того, Едвардс активно трудиться над спін-оффом одного зі своїх улюблених кінотворів «Зоряні війни», випуск якого запланований на 2016 рік.
Ім’я:
19 червня 2021
Ваш коментар