Франсуа Фабіан


Françoise Fabian
Дата народження:
10 травня 1933

Рейтинг персони

8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Франсуа Фабіан (повне ім'я Мішель Кортес де Леон і Фабіанера, також відома як Франсуаза Фабьян) - французька театральна і кіноактриса. Народилася в сім'ї іспанця і російської полячки 10 травня 1933 року в Алжирі. Отримала освіту в алжирській музичної консерваторії на музичному відділенні по класу фортепіано. На початку 1950-х років емігрує до Франції, де продовжує навчання у Вищій національній консерваторії драматичного мистецтва в Парижі. Там вона швидко освоюється і заводить корисні знайомства. Саме в Парижі відбувається її знайомство з акторами Жаном-П'єром Марьель і Жаном-Полем Бельмондо.

Вперше підкорила театральних глядачів у 1954 році в спектаклі «Пірат». І практично через рік її вже можна було побачити на екранах у фільмі режисера Луї Фелікса «Бон вояж» (1955). Після успішного старту починає активно зніматися у різних режисерів і вже через рік (у 1956) засвітилася в картинах 5 режисерів, серед яких: «Михайло Строгов» Карміне Галона, «Норовливе дівчисько» Мішель Буарон, «Дамський кравець» Жана Буайе, «Пригоди Тіля Уленшпігеля »режисерів Жерара Філіпа і Йоріса Івенса.

Починаючи з 1960-х років продовжує радувати глядачів своїми театральними ролями. Її часто можна було побачити в спектаклях режисерів Ясміна Реза, Жака Вебера, П'єра Монді, грека Міхалліса Какоянніс, італо-аргентинського режисера Хорхе Лавелль та багатьох інших.

Так само активно бере участь в зйомках фільмів іменитих режисерів. За свою творчу кар'єру Франсуа виконала понад 80 ролей. Вона часто працювала з такими іменитими режисерами як Луї Малль («Злодій» 1966), Ерік Ромер («Ніч у Мод» 1969, де вона ділила знімальний майданчик з Жаном-Луї Трентіньяном), Жілем Гранжье (у фільмі «Мегре і гангстери» 1963 ), Луїсом Бунюелем (у фільмі «Нічні красуні»).

Франсуаза володіє певним типажем і режисери часто запрошують її на ролі матерів. У 1999 році, наприклад, вона з'явилася в образі матері героїнь Шарлотти Генсбур, Еммануель Беар і Сабін Азема (у фільмі «Різдвяний пиріг» режисера Даніель Томпсон). В 2005 з'являється в кадрах з Жаном-П'єром Касселем у фільмі Жерара Фулона «Макова жінка». В 2008 постала перед глядачами в ролі матері героїні Софі Марсо в комедійній стрічці Лізи Азуелос «Лол. Ржунимагу », а через 2 роки стала мамою героїв Венсана Ельбаза і Патріка Бунюеля у драматичній картині« Як п'ять пальців »режисера Александра Аркаді.

У тому ж 2010 Фабіан з'являється на екрані в одній з головних ролей драми Бруно Шиш «Маленький світ», де колегами по цеху стають Жерар Депардьє та Олександра Марія Лара. В 2012 стає учасницею телевізійної програми «Великий ресторан 2» і виступає виконавицею однієї з ролей франко-бельгійського фільму «Ім'я» Матьє Делапорт та Александра Де Ла Пательера.

У 2013 році актриса порадувала глядачів відразу двома ролями: в дебютній режисерській роботі Гійома Гальена «Я, знову я і мама» і трилері Делфіно Ноелса «Post partum».

Про особисте життя актриси відомо те, що вона вперше вийшла заміж за режисера Жака Беккера в 1957 році, але незабаром розлучилася. А вдруге скріпила узами шлюбу союз з актором Марселем Боззюффі в 1963 році. Пара щасливо прожила разом до смерті Марселя.
Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар