Роберто Фаенца


Roberto Faenza
Дата народження:
21 лютого 1943

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Режисер, Сценарист.

Місце народження: Турин, Італія.

Навчався кіно в Centro Sperimentale di Cinematografia, де в 1965 отримав диплом і ступінь кандидата наук, як режисер. Перший час працюючи як режисер документального кіно, популярність отримує після зйомок стрічки "Ескалація" (1968), для якої він же написав сценарій. Фільм приніс режисерові міжнародну славу, однак у рідній Італії з деяких причин потрапив під цензуру.

Наприкінці 60-х років він прямує до Вашингтона, щоб викладати потім в кіношколі. А з 1978 по 2004 роки він викладав у Пізі соціальні комунікації. Після цього на запрошення викладає в одному з римських університетів Основи кінематографа. Паралельно з викладацькою діяльністю він продовжує знімати кіно за власними сценаріями, а також пише есе та видає кілька книг. Основою його письмових робіт стає тема взаємин італійців і американців, наприклад взаємодія цих двох націй при варіанті проживання одних на території інших. Кілька робіт в підсумку так і не потрапили ні в які друковані видання через деякі секретні матеріали, які там були використані.

Знятий режисером в 1978 році фільм "Вперед, Італія!" так і не потрапив в прокат, будучи замороженим - цензура знову забракувала фільм режисера. Таке ставлення держави та комітету по цензурі до його творчості змушує режисера знімати кіно за сприяння з іншими країнами. У 1983 він знімає фільм, куди він залучив Харві Кейтеля і Джонні Роттена "Вбивця поліцейських". Як і до багатьох фільмів, у тому числі вищепереліченим, скор до фільму написав відомий кінокомпозитор Енніо Моріконе. Через 10 років на світові екрани виходить його фільму "Іона, який жив у череві кита", що пройшов на багатьох фестивалях і отримав кілька престижних номінацій і нагород, серед яких приз Міжнародного Московського Кінофестивалю.

Викладаючи в різних кіношколах, режисер і сценарист так і продовжує знімати кіно аж до сього часу, часто запрошуючи до співпраці США і Францію. У 2011 році він згадує те, з чого починав і випускає документалку "Сільвіо назавжди", головним героєм якої став Сільвіо Берлусконі.
Ім’я:
24 червня 2021
Ваш коментар