Енніо Флайяно


Ennio Flaiano
Дата народження:
05 березня 1910

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Сценарист, асистент режисера, драматург, критик, прозаїк.

Місце народження: Пескара, Амбруццо, Італія.

Відвідував школу в Римі, після неї в 1929 році закінчив художнє училище, після якого вирішує вивчати там же, в столиці, архітектуру. Однак розпочавши навчання, так її і не закінчив. На початку тридцятих, навчався в офіцерській школі Павії, в підсумку прийняв участь у військових діях.

Свою кар'єру починав в першу чергу як критик у великих італійських друкованих виданнях. Це були сорокові роки, найчастіше він виступав як кінокритик, а також літературного оглядача. У 1940 Енніо Флайяно одружився на Розетті Рота, рідній сестрі всім відомого композитора Ніно Рота. Через два роки після їхнього весілля, у пари народжується дочка, яка привносить в сім'ю драму. Справа в тому, що через вісім місяців після появи на світ, доктора виявляють у тої натяки на енцефалопатію.

З 1943 року починає працювати у сфері кінематографа, з яким можна сказати буде пов'язана його подальша творча стезя. У 1947 році виступаючи як письменник, отримав за книгу "Час вбивати" премію Strega. Основою книги послужили відчуття і спостереження, які автор пізнав на власній шкурі під час участі у війні на території Ефіопії. Книга послужила джерелом натхнення на однойменний фільм за участю Ніколаса Кейджа у головних ролях, який виходить на екрани в 1969 році. Сама книга була написана практично за три місяці.

Найякісніші і прекрасні сценарії письменника втілилися в фільми післявоєнного періоду, які знають якщо не всі, то багато хто. По його роботах знімали кіно Федеріко Фелліні ("Дорога", "Ночі Кабірії", "Солодке життя" та ін.)

Помер він в 1972 році від зупинки серця в клініці, куди потрапив вдруге з причини хвороб цього органу. Через чотири роки після смерті цієї великої людини, в його рідному місті з'явилася премія імені його, яка присуджувалася за досягнення в журналістиці, кіно, театрі, літературі. У Монтесакро на будинку, в якому жив письменник, розміщена іменна пам'ятна табличка.
Ім’я:
18 вересня 2021
Ваш коментар